سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون، کلیات طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

تصویب کلیات طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر البرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست روز دوشنبه ۲۶ آبان ماه کمیسیون متبوعش، گفت: در نشست امروز این کمیسیون، طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی بسیاری از مراجعه کنندگان به کمیسیون ماده ۱۰۰ به دلیل اعتراض به آرای این کمیسیون، به دیوان عدالت اداری شکایت می کنند، این مسئله موجب شده که دستگاه قضا به عملکرد این کمیسیون ورود کند، از این رو در شرایط کنونی اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها در اولویت بررسی کمیسیون عمران قرار گرفته است.

خروجی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها، تخلف فروشی شده است

حسینی ادامه داد: عملکرد کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها موجب شده که در بسیاری از پرونده ها که بنا، به دلیل ساخت و ساز غیرمجاز باید تخریب شوند، این امر صورت نگرفته و عملا خروجی این کمیسیون، تخلف فروشی شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: در نشست امروز همچنین لایحه تصویب اصلاحات کنوانسیون بین المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه و نگهبانی برای دریانوردان مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: این کنوانسیون یکی از مقررات های مهم سازمان بین المللی دریانوردی محسوب شده و ایران نیز عضوی از این کنوانسیون است، در این کنوانسیون، الگوی واحدی برای آموزش دریانوردان ارائه شده، حال این سازمان بین المللی هر ۵ سال یکبار کنوانسیون مذکور را مورد اصلاح قرار می دهد، از این رو در لایحه مذکور، اصلاحات صورت گرفته ارائه شده است.