تصویب راه‌اندازی ۵ خودروی ون با تخفیف ۷۰ درصدی ویژه معلولان در اصفهان/وعده ۱۰ ساله محقق شد
تصویب راه‌اندازی ۵ خودروی ون با تخفیف ۷۰ درصدی ویژه معلولان در اصفهان/وعده ۱۰ ساله محقق شد

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرگزاری ایمنا علی صالحی در گفت‌وگوی خبری پس از صدودوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: امروز به مناسبت روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در آستانه روز دانشجو، در خدمت تعدادی از دانشجویان حقوق دانشگاه اصفهان و اعضای انجمن علمی حقوق این دانشگاه […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرگزاری ایمنا علی صالحی در گفت‌وگوی خبری پس از صدودوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: امروز به مناسبت روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در آستانه روز دانشجو، در خدمت تعدادی از دانشجویان حقوق دانشگاه اصفهان و اعضای انجمن علمی حقوق این دانشگاه بودیم. این حضور در ادامه موضوع مشارکت دانش آموزان و دانشجویان در جلسات شورای اسلامی شهر و تعامل از نزدیک با پارلمان قانون‌گذاری شهر صورت گرفت.

وی در خصوص لوایح بررسی شده در جلسه امروز گفت: نخستین لایحه در خصوص تجهیز و راه‌اندازی پنج خودروی ون و تخفیف ۷۰ درصدی در رابطه با تعرفه خدمات این خودروها بود؛ ضمن گرامیداشت امروز، دوازدهم آبان روز جهانی معلولان، باید خبر بدهیم که در قالب این لایحه یک اتفاق خوب و وعده ۱۰ ساله محقق شد و بر اساس آن نیمی از ۱۰ دستگاه ون ویژه افراد معلول، با تصویب این لایحه و پس از طرح مراحل تأیید، در خدمت معلولان قرار خواهد گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با تصویب این لایحه شاهد خدمت‌رسانی وسایل ویژه حمل‌ونقل معلولان در شهر اصفهان خواهیم بود که امیدواریم با این مصوبه بخشی از دین خود را در مناسب‌سازی محیط شهری به معلولان ادا کرده باشیم تا در کنار طرح منزلت، توان‌خواهان، قدری با شرایط بهتر در محیط شهری اصفهان تردد کنند.

وی ادامه داد: امروز لایحه مساعدت به مجمع کانون بازنشستگان استان اصفهان در رابطه با اهدای بخشی از مبلغ مربوط به صدور پروانه ساختمانی مطرح شد که با ارائه توضیحات، جمع‌بندی صورت نگرفت و به تصویب نرسید.

صالحی گفت: گزارش حسابرس و صورت‌های مالی و بازرس قانونی در خصوص بررسی عملکرد ۱۴۰۱ سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان امروز مطرح و به تصویب رسید.

وی بیان کرد: لایحه ادغام سازمان‌های حمل‌ونقل شهرداری از جمله تاکسیرانی، حمل‌ونقل بار و پایانه‌های مسافربری امروز مطرح شد که با توجه به توضیحات مطرح شده در جلسات و نکات مخالفان و موافقان مقرر شد برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق برگردد و امروز در خصوص اصل لایحه رأی گیری نشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در صحن امروز، همچنین لایحه تقاضای مدیریت بیمارستان فردوس برای اهدای زمینی به جهت احداث پارکینگ در حوالی این بیمارستان بررسی شد که با توجه به مسائل ترافیکی موجود در محل، پیشنهاد پذیرفته و با رأی همکاران این لایحه تصویب شد.

وی ادامه داد: تفاهم نامه منطقه ۱۳ با سازمان انتقال خون برای واگذاری یک قطعه زمین با حفظ مالکیت زمین در این منطقه برای ایجاد پایگاه اهدای خون جدید در جلسه امروز مطرح شد. با توجه به نیازی که در این زمینه وجود دارد و ازدحام در پایگاه‌های موجود، این لایحه به تصویب رسید تا شاهد راه‌اندازی یک مرکز انتقال خون جدید در شهر اصفهان باشیم.

صالحی اظهار کرد: به‌روز رسانی و اصلاح ترتیبات وصول عوارض ساختمانی و سایر مطالبات شهرداری در جلسه امروز مطرح شد؛ با توجه به نقطه نظرات کمیسیون اقتصادی و در پیش بودن ابلاغ دستورالعمل وزارت کشور برای قانون درآمد پایدار در سال دوم، مقرر شد لایحه تا زمان ابلاغ وزارت کشور مسکوت بماند و پس از آن مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.