بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌های محلی باید جز اولویت‌های شهرداری باشد
بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌های محلی باید جز اولویت‌های شهرداری باشد

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ، به گزارش خبرنگار شهر امروز- سه‌شنبه چهاردهم آذرماه ۱۴۰۲- در حالی یکصد و نود و هشتمین جلسه از ششمین دوره شورای اسلامی شهرتهران ، آغاز خواهد شد که قرار است  سید احمد علوی، عضو شورای شهر تهران، نطق پیش از دستور را قرائت کند. همچنین کمیسیون برنامه و بودجه، گزارش عملکرد […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ،

به گزارش خبرنگار شهر امروز- سه‌شنبه چهاردهم آذرماه ۱۴۰۲- در حالی یکصد و نود و هشتمین جلسه از ششمین دوره شورای اسلامی شهرتهران ، آغاز خواهد شد که قرار است  سید احمد علوی، عضو شورای شهر تهران، نطق پیش از دستور را قرائت کند.

همچنین کمیسیون برنامه و بودجه، گزارش عملکرد شش ماهه تبصره های بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران را ارائه خواهد کرد و در ادامه این جلسه خزانه‌دار شورا نیز در خصوص حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران برای مهر ماه سال ۱۴۰۲ ارائه گزارش خواهد داشت. 

مازوت‌سوزی کارخانه‌های البرز بر آلودگی‌ تهران موثر است

در ابتدا مهدی‌چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص موضوع مازوت‌سوزی در تهران گفت: در البرز مازوت‌سوزی صورت گرفته اما انتظار می‌رود امسال این اقدام انجام نشود؛ چرا که بر آلودگی هوا در تهران اثرگذار خواهد بود.

بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌های محلی باید جز اولویت‌های شهرداری باشد

 میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد بر اساس حکم ۵۱ برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران احداث و بهره برداری از تصفیه خانه های محلی اجرای شبکه انتقال پساب تصفیه خانه های آب و فاضلاب بایستی جزء اولویت های مهم شهرداری باشد.

قوه‌قضائیه پیگیر مساله مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها باشد

سپس مهدی‌پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آلودگی هوای تهران گفت:نیروگاه شهید رجایی و منتظر القائم و در مجموع ۱۴ نیروگاه در کل کشور در هنگام ناترازی مازوت سوزی انجام می دهند.

جریانارتقا کارمندان شهرداری روی ریل درست قرار گرفته است

نرجس سلیمانی رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و نود و هشتمین جلسه شورا سلیمانی با اشاره به روند رو به رشد رسیدگی به حقوق کارکنان در شهرداری تهران، ابراز امیدواری کرد که تا حقوق تمام کارمندان به حداکثر رقمی که باید برسد و روند رسیدگی به دغدغه کارکنان ادامه یابد.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جهش قیمت مسکن در تهران و رواج پدیده ای به نام بی سرپناهی شهروندانی که با وجود سلامت کامل و اشتغال دسترسی به سرپناه ندارند، یادآور شد: در فصل زمستان  فضای گرمخانه ها برای سکونت این افراد مناسب نیست، به گرمخانه ها مراجعه نمی کنند؛ لذا ضرورت دارد که شهرداری با همکاری مؤسسات خیریه برای اسکان این شهروندان که بیش از سه سال سابقه سکونت در تهران دارند، اقدام کند و مساجد و تکایا نیز در این زمینه به وظایف خود عمل کنند

مسئولیت پاتوق‌های محلی به مردم واگذار شود

سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورا  با بیان اینکه چند سالی است در برخی مناطق در فضاهای غیر قابل استفاده، پاتوق های محله با نیتی خوب اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل اینکه این پاتوق ها به ظرفیت مردمی واگذار نشده، به محل تحمع اراذل و اوباش و معتادان کارتن خواب تبدیل شده است و مردم از این شرایط آسایش ندارند.

ادامه مسیر تحول در مدیریت شهری به حلقه‌های میانی و مردمی واگذار شود

سیداحمد علوی عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر  با تأکید بر اینکه با توجه به شرایط امروزی، تحول در مدیریت شهری از اولویت های نخست به شمار می رود، گفت: ضروری است ادامه امور به حلقه های میانی واگذار شود و لازم است به مردم اعتماد کنیم و به جای تصدی گری با رویکرد تسهیل گری، راه را برای مشارکت جویان هموار کنیم.

در حال تکمیل…