اصفهان؛ پایلوت نصب مخازن زیرزمینی هوشمند پسماند
اصفهان؛ پایلوت نصب مخازن زیرزمینی هوشمند پسماند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند در شهر اصفهان نصب شد.   علی دهنوی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: نخستین مخزن زیرزمینی هوشمند با هزینه‌ای افزون بر ۳۰۰۰ میلیون ریال به صورت پایلوت در منطقه ۴ شهر نصب و مورد استفاده شهروندان قرار گرفته است. 🔹وی […]

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: مخازن زیر زمینی هوشمند پسماند در شهر اصفهان نصب شد.

 

علی دهنوی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: نخستین مخزن زیرزمینی هوشمند با هزینه‌ای افزون بر ۳۰۰۰ میلیون ریال به صورت پایلوت در منطقه ۴ شهر نصب و مورد استفاده شهروندان قرار گرفته است.

🔹وی با اشاره به جزییات این مخازن، افزود: این مخازن دارای دو سطل ۵۰۰ لیتری مخصوص پسماند هستند که به صورت هوشمند و توسط سنسورهای چشمی عمل می‌کنند، به این ترتیب که هنگام ورود پسماند و با تشخیص سنسور، درب مخزن برای ورود پسماند باز می‌شود، اما هنگام پُرشدن مخازن، توسط سنسورهای موجود در سطل داخل مخزن، فرمان تکمیل گنجایش مخزن صادر شده و درب مخزن دیگر باز نمی‌شود.

🔹مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در مورد فرآیند کار این مخازن، اضافه کرد: مخازن زیرزمینی برای استقرار در زیر زمین طراحی شده‌اند و هیچ فردی نمی‌تواند پسماندی را از داخل مخزن خارج کند، بلکه پسماندها تنها از طریق خودروهای مکانیزه، قابل خروج هستند.

🔹دهنوی اظهار کرد: گسترش طرح استقرار این مخازن در سطح مناطق مختلف شهر اصفهان، از اهداف مهم سازمان مدیریت پسماند است و تا پایان امسال و سال آینده این طرح در مناطق دیگر شهر اصفهان به اجرا در خواهد آمد.