اجرای عملیات هرس درختان در سطح منطقه ۵
اجرای عملیات هرس درختان در سطح منطقه ۵

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، مهدی احمدمهرابی اظهار کرد: عملیات هرس زمستانه درختان و هرس فرم درختچه های معابر و بوستان های منطقه آغاز شده است و درختانی که احتمال سرمازدگی آنها وجود داشت هرس شده اند. وی ادامه داد: به همین منظور […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ،

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، مهدی احمدمهرابی اظهار کرد: عملیات هرس زمستانه درختان و هرس فرم درختچه های معابر و بوستان های منطقه آغاز شده است و درختانی که احتمال سرمازدگی آنها وجود داشت هرس شده اند.

وی ادامه داد: به همین منظور اصول فنی و ایمنی در عملیات هرس با نظارت میدانی کارشناسان این حوزه رعایت می شود تا خللی در تردد خودروها و شهروندان در معابر سواره رو و پیاده رو ایجاد نشود.

مهرابی با اشاره به ارزشمند بودن ضایعات گیاهی حاصل از عملیات هرس درختان و درختچه ها گفت: به صورت هفتگی ضایعات هرس جمع آوری می شود که با انتقال به مخزن تولید کمپوست های گیاهی، پس از خرد و دپو شدن در فرآیند تهیه چیپس چوب قرار می گیرند و به عنوان مالچ های گیاهی استفاده می شوند.

مهرابی در پایان عنوان کرد: هرس درختان هنگام خواب زمستانه با هدف حذف شاخه های آفت زده و بیمار، رفع دید المانهای ترافیکی، پیرایش و آراستگی درختان، افزایش مقاومت گیاهان در برابر فشارهای بیرونی مانند باد و یخبندان انجام می شود.

 انتهای پیام/