آموزش آتش نشان داوطلب در شهرکرج
آموزش آتش نشان داوطلب در شهرکرج

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، محمد یساولی در گفتگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ با اشاره به اعلام فراخوان و ثبت نام داوطلبان برای آموزش در زمینه آتش نشانی اظهار داشت: دوره آموزش مقدماتی آتش‌نشان در فرهنگسرای آسمان نما برگزار شد. وی افزود: این دوره‌های آموزشی با اهداف ترویج سطح ایمنی، آشنایی با انواع […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

محمد یساولی در گفتگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ با اشاره به اعلام فراخوان و ثبت نام داوطلبان برای آموزش در زمینه آتش نشانی اظهار داشت: دوره آموزش مقدماتی آتش‌نشان در فرهنگسرای آسمان نما برگزار شد.

وی افزود: این دوره‌های آموزشی با اهداف ترویج سطح ایمنی، آشنایی با انواع آتش‌سوزی و روش‌های اطفا حریق برای شهروندان به صورت مستمر برگزار می‌شود.

یساولی بیان کرد: دوره مقدماتی آتش نشان داوطلب نیز با اهداف فوق با حضور تعدادی از شهروندان به صورت نیمه‌وقت با سر فصل‌های تئوری حریق خاموش‌کننده‌های دستی، نردبان‌های دستی، آبرسانی، کار با پمپ‌های آتش‌نشانی، دستگاه تنفسی و ست‌های امداد و نجات هیدرولیک سنگین و نیمه سنگین زیر نظر استادان و مربیان حوزه آموزش و تربیت بدنی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج به مدت ۳۶ ساعت با تعداد ۱۵ نفر در هشت روز با اهدای گواهی نامه معتبر برگزار شد.

وی گفت: با همت و تلاش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج، تاکنون آموزش‌های متعدد و مستمر دوره‌های آموزش مقدماتی، عمومی، نیمه‌تخصصی، تخصصی و حرفه‌ای برای شهروندان به عنوان آتش‌نشان داوطلب برگزار شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج اضافه کرد: در صورت نیاز و هنگام بحران می‌توان از آتش نشانان داوطلب در موضوع ایمنی و آتش‌نشانی کمک گرفت؛ شهروندان با آموزش و ارتقای سطح فرهنگ و ایمنی، در صورت بروز هرگونه حادثه یا آتش‌سوزی با داشتن اطلاعات لازم در لحظات اولیه آتش‌سوزی اقدامات اولیه مؤثری را خواهند داشت و از بروز خسارات بیشتر نیز جلوگیری می‌شود.

یساولی اشاره کرد: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام این دوره می‌توانند همه روزه به اداره آموزش و تربیت بدنی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج مراجعه کنند و یا با شماره ۳۲۸۰۴۴۴۳ تماس بگیرند.

آموزش آتش نشان داوطلب در شهرکرج

آموزش آتش نشان داوطلب در شهرکرج

آموزش آتش نشان داوطلب در شهرکرج

منتشر شده در تاریخ ۱۵ آذرماه ۱۴۰۲