آب، هوا و فرونشست زمین غصه مشترک مدیران شهری و شهروندان اصفهان/فعالیت شهرداری تعطیلی ندارد
آب، هوا و فرونشست زمین غصه مشترک مدیران شهری و شهروندان اصفهان/فعالیت شهرداری تعطیلی ندارد

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرگزاری ایمنا، علی قاسم‌زاده شامگاه _سه‌شنبه بیست‌ویکم آذر_ در دیدار با اهالی منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان در قالب برنامه «مردم سلام» اظهار کرد: چند ماه پیش اهالی منطقه ۱۴ موضوعاتی مطرح کردند که در آن جلسه قول دادیم سه ماه دیگر گزارشی از پیگیری مسائل و موضوعات […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرگزاری ایمنا، علی قاسم‌زاده شامگاه _سه‌شنبه بیست‌ویکم آذر_ در دیدار با اهالی منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان در قالب برنامه «مردم سلام» اظهار کرد: چند ماه پیش اهالی منطقه ۱۴ موضوعاتی مطرح کردند که در آن جلسه قول دادیم سه ماه دیگر گزارشی از پیگیری مسائل و موضوعات مطرح شده، ارائه دهیم که هم‌اکنون از تأخیر پیش آمده معذوریم و امیدواریم برگزاری این جلسات نتایج خوبی به همراه داشته باشید و به‌عنوان یک خادم خدمت‌گزار شهروندان باشیم.

وی افزود: در این دو سال با توجه به تعاملاتی که با دستگاه‌های اجرایی داشتم، متوجه شدم که برخی شهروندان شناخت درستی از وظایف شهرداری ندارند.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ مأموریت بر عهده شهرداری است، تاکید کرد: حدود پنج هزار هکتار فضای سبز را باید نگهداری کنیم که این اقدام در شرایط بی‌آبی کار دشواری است، از این‌رو برای زنده نگه‌داشتن درختان آب خریداری می‌کنیم.

قاسم‌زاده با بیان اینکه روزانه ۴۸ میلیون مترمربع از معابر شهر اصفهان توسط پاکبانان شهرداری نظافت می‌شود که دو میلیون مترمربع آن را معابر منطقه ۱۴ شامل می‌شود تا شهروندان هر روز صبح شاهد تمیزی شهر باشند، گفت: به جرئت می‌گویم در جهان، شهری به تمیزی اصفهان نداریم و این ثمره فعالیت پاکبان‌هایی است که در گرمای تابستان و سرمای زمستان به‌صورت شبانه‌روزی زحمت می‌کشند.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۴۰۰ هزار سفر شهری در اصفهان انجام می‌شود، ادامه داد: رانندگان اتوبوس باید هر روز صبح از ساعت ۰۴:۰۰ در پارکینگ اتوبوس‌ها حضور پیدا کنند تا بتوانند رأس ساعت ۰۶:۰۰ در ایستگاه‌ها به شهروندان سرویس‌دهی کنند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه لحظه‌ای در ۲۴ ساعت شبانه‌روز نیست که فعالیت شهرداری تعطیل باشد، خاطرنشان کرد: هر شب حدود هزار تن زباله از سطح شهر جمع‌آوری و به کارخانه پردازش پسماند انتقال داده می‌شود تا تفکیک و به انرژی تبدیل شود.

قاسم‌زاده با بیان اینکه شهرداری اقدامات مختلفی را انجام می‌دهد و انتظار داریم به نقش شهرداری‌ها در برنامه هفتم و بودجه کشور توجه بیشتری شود، گفت: سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان کمک از دولت با عنوان اوراق مشارکت دریافت کردیم که ۵۰ درصد آن را باید به دولت بازگردانیم و پرداخت ۵۰ درصد دیگر بر عهده دولت است.

از نیمه نخست سال جاری حقابه شهر در دو نوبت پرداخت شده و قرار است در آینده حقابه مادی‌ها نیز پرداخت شود

وی با اشاره به اینکه آب، هوا و فرونشست زمین از غصه‌های مشترک مدیران شهری اصفهان و شهروندان است، گفت: یکی از دلایل آلودگی هوای این کلان‌شهر منابع ثابت از جمله کارخانه‌ها است که دور تا دور شهر قرار گرفته و هوای آن را خفه کرده است، همچنین دلیل دیگر آلودگی‌ها منابع متحرک است که در این راستا شهرداری تلاش می‌کند وسایل حمل‌ونقل عمومی را توسعه دهد تا شهروندان به جای خودروی شخصی از این وسایل حمل‌ونقلی استفاده کنند.

شهردار اصفهان تاکید کرد: بودجه شهرداری متمرکز روی رفع معضل آلودگی هوا است و تلاش می‌کنیم سال ۱۴۰۳ منابع متحرک آلایندگی مدیریت شود.

قاسم‌زاده گفت: اتوبوس‌های سطح شهر اصفهان دارای سوخت یورو چهار است و تلاش می‌کنیم تا خروجی اگزوز اتوبوس‌های سطح شهر آلایندگی به همراه نداشته باشد، همچنین فیلتر اتوبوس‌ها را در زمان لازم عوض می‌کنیم که با انجام این اقدامات، در حال حاضر به ندرت شاهد دودزا بودن اتوبوس‌های شهری هستیم.

وی اظهار کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده اتوبوس دودزا، مشخصات و مختصات آن را به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه خواستار تحقق حقابه شهر هستیم، اضافه کرد: از نیمه نخست سال جاری حقابه شهر در دو نوبت پرداخت شده و قرار است در آینده حقابه مادی‌ها نیز پرداخت شود، چراکه استمرار جاری بودن آب در مادی‌ها و خشک نبودن این مادی‌ها از فرونشست زمین جلوگیری می‌کند.