شهرداری به خانه‌های ۲۵ متری پروانه ساخت نمی‌دهد/تاکسی‌های اینترنتی به صورت دلالی از مردم پول می‌گیرند
شهرداری به خانه‌های ۲۵ متری پروانه ساخت نمی‌دهد/تاکسی‌های اینترنتی به صورت دلالی از مردم پول می‌گیرند

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز ۱۰ نفر از اعضای شورا به عنوان اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ انتخاب خواهند شد، اظهار کرد: نامگذاری معابر و تعیین تکلیف باغات نیز در این […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز ۱۰ نفر از اعضای شورا به عنوان اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ انتخاب خواهند شد، اظهار کرد: نامگذاری معابر و تعیین تکلیف باغات نیز در این جلسه انجام می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ساخت اضافه طبقه در معابر هشت متری، یادآور شد: ما چیزی تحت عنوان هفت طبقه نداریم و باید بررسی شود که در کدام نقطه و در چه زمینی این ساخت و ساز صورت گرفته تا بتوان قضاوت کرد.

وی با بیان اینکه قطار شهری یا تراموا در بودجه امسال رقم خوبی برای مطالعه داشته است، تصریح کرد: این طرح چند سال است که در جریان قرار دارد اما باید مطالعه صورت می‌گرفت؛ آنچه امضا شده تفاهم نامه است و انعقاد قرارداد با توجه به اینکه رقم سنگینی دارد، باید در شورا بررسی شود.

چمران با تاکید بر اینکه شهرداری به هیچ عنوان به خانه‌های ۲۵ متری پروانه نمی‌دهد، گفت: خانه‌های ۲۵ متری یعنی خانه‌های تک نفره و این تبعات اجتماعی بالایی خواهد داشت و نتیجه خوبی ندارد. ما با این فرهنگ، نمی‌توانیم در چنین فضاهایی زندگی کنیم.

وی افزود: ما خانه‌های کوچک داریم اما به طور کلی ساخت خانه‌های کوچک مقیاس به هیچ عنوان صحیح نیست.

چمران با بیان اینکه سفر اعضای شورا به کربلا در ایام اربعین با هزینه شخصی بوده است، تاکید کرد: مدیران شهرداری به دلیل وظایف ماموریتی خود به عراق سفر کردند.

تاکسی های اینترنتی به صورت دلالی از مردم پول می گیرند و باید ساماندهی شوند

چمران همچنین در صحن یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه حماسه اربعین در سکوت خبری دنیا برگزار شد، گفت: هرچه رسانه های خبری صهیونیستی بخواهند این حماسه را کتمان کنند، قابل کتمان نیست. حضور چهار میلیون ایرانی در کربلا رقم کمی نیست؛ جمعیت برخی کشورها حتی به چهار میلیون نفر هم نمی رسد.
 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه تمام مردم ما توان خود را به کار گرفتند، یادآور شد: مردم بدون منت و برای رضایت الهی وارد عرصه شدند و هم دولت ایران و هم دولت عراق تمام تلاش خود را به کار گرفتند؛ بسیاری از امور را شهرداری تهران بر عهده گرفت و به خوبی این اقدامات را انجام داد که باید گزارش کامل آن ارائه شود.
 

وی ادامه داد: شهرداری تهران در نجف، کربلا، سامرا، کاظمین، مرزها و در بین راه به مردم خدمات رسانی می کرد و موکب های خوبی از جمله موکب بانوان راه اندازی شده بود که مورد استقبال قرار گرفت و این اقدامات قابل تحسین و تقدیر است. به ویژه برنامه های فرهنگی خوبی که امسال به برنامه ها اضافه شد. البته سالهای قبل هم برنامه های فرهنگی برگزار می شد، اما امسال تعداد این برنامه ها افزایش یافت که باعث خوشحالی است.
 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه بنابر بیانات مقام معظم رهبری درس حماسه اربعین وحدت و امنیت ملی است، تصریح کرد: دشمن برنامه ریزی کرده که چگونه بحران آفرینی کند و بتواند در این بحران ها، امنیت و وحدت ملی را خدشه دار کند اما شتر در خواب بیند پنبه دانه.

وی افزود: جلوی بحران آفرینی دشمنان باید بایستیم و جدول آنها را تکمیل نکنیم؛ اگر کمر همت بر این کار ببندیم قطعاً موفق خواهیم شد. همانطور که پیش از این نیز چنین بوده است.

چمران با تأکید بر اینکه شهرداری نه می تواند و نه باید به خانه های ۲۵ متری پروانه بدهد، یادآور شد: در حالی که می توانیم مسکن درست و خوبی داشته باشیم نباید به دنبال قفس سازی برویم و افراد را در قفس حبس کنیم. درست است که زمین گران است و ساخت و ساز گران تمام می شود اما باید دست به دست هم دهیم و مشکلات را به درستی حل کنیم نه اینکه مساحت خانه ها را به ۲۵ متر کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه همانطور که آقای تشکری هاشمی در روزهای گذشته گفت باید سرویس مدارس زیر نظر تاکسیرانی باشد، تاکید کرد: ما استقبال می کنیم که تاکسی های اینترنتی نیز وارد عمل شوند اما باید ساختارمند فعالیت کنند. تهران شهرداری و شورا دارد و باید نرخ ها زیر نظر شورا باشد. به مردم اجحاف می شود و به صورت دلالی از مردم پول می گیرند که باید ساماندهی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: به عنوان خدمات شهری باید تاکسی های اینترنتی با شهرداری و شورا هماهنگ شوند؛ ما از این شرکت ها دعوت می کنیم و تاکسیرانی هم باید وارد عمل شود تا اقدامات این شرکت ها بر اساس قانون انجام شود.

انتهای پیام/