ایمنی مدارس مهمترین موضوع برنامه‌های «استقبال از مهر» است
ایمنی مدارس مهمترین موضوع برنامه‌های «استقبال از مهر» است

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، در جریان این نشست نصراله آبادیان شهردار منطقه گفت: با توجه به اهمیت آغاز سال تحصیلی برای خانواده ها، بنابراین لازم است تا در این خصوص هماهنگی های لازم انجام شود. یکی از مهمترین هماهنگی که باید انجام […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، در جریان این نشست نصراله آبادیان شهردار منطقه گفت: با توجه به اهمیت آغاز سال تحصیلی برای خانواده ها، بنابراین لازم است تا در این خصوص هماهنگی های لازم انجام شود. یکی از مهمترین هماهنگی که باید انجام شود موضوع ایمنی پیرامون مدارس است که قاعدتا ما باید نسبت به این موضوع تدابیر لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه های پیش بینی شده برای منطقه ۷ به صورت پیوسته تا ۱۵ مهر ماه اجرا خواهد شد، افزود: شهرداران نواحی باید با جدیت این موضوع را پیگیری کنند و در روزهای باقیمانده تلاش کنیم اقدامات را به بهترین کیفیت به اتمام برسانیم.

شهردار منطقه ۷ تاکید کرد: حوزه HSE منطقه نیز گشت های خود را در اطراف مدارس فعال خواهند کرد تا مواردی که جنبه ایمنی در اطراف مدارس وجود دارند را با کمک دیگر واحد ها از بین ببرند.

وی ضمن تاکید به افراد فعال در حوزه آموزش و پرورش برای اطلاع رسانی به شهرداری در خصوص موضوعات احتمالی برای ایجاد مخاطره ویژه دانش آموزان، یادآور شد: ما موضوعات گزارش داده شده را به قید فوریت و در کمترین زمان ممکن مرتفع خواهیم کرد تا دانش آموزان این فرزندان آینده سرزمین ایران بدون هیچگونه مشکلات احتمالی به کسب علم و دانش بپردازند.

آبادیان بیان کرد: با توجه به لیست ارسالی از سوی اداره آموزش و پرورش منطقه مبنی بر آسفالت ریزی برخی مدارس، ما نیز اجرای اقدامات مربوط به آنها را در دستور کار قرار داده ایم.

وی در پایان عنوان کرد: در بخش حوزه فضای سبز نیز اگر نیازی از سوی مدارس احساس شود همکاران من در نواحی پنجگانه آمادگی هرگونه همکاری را دارند تا در جهت تلطیف فضای آموزشی و ترغیب دانش آموزان بتوانیم گام های اساسی برداریم.

در ادامه عباس سلطانی رئیس پلیس راهور منطقه ۷ گفت: در بحث آغاز مدارس به دلیل حجم ترافیکی که به معابر تحمیل می شود در وقت صبح و ظهر تمام نیروهای ما در آماده باش کامل قرار دارند تا بتوانیم مشکلات احتمالی را به حداقل ممکن برسانیم.

رئیس پلیس راهور منطقه ۷ در پایان تاکید کرد: در خصوص پلیس مدارس و همیاران پلیس، آموزش تصادفات، ایمنی و سایر موارد ما آمادگی کامل داریم تا در صورت درخواست شما دوره های آموزشی ویژه دانش آموزان، خانواده های آنها و یا پرسنل برگزار کنیم.

قاسم امینی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۷ خاطرنشان کرد: ما بحث ایمنی را در بعضی از مدارس به صورت خاص تر داریم زیرا درب ورودی آنها در مقابل معابر پر خطر و پرترافیک قرار دارد از همین رو از شما می خواهیم که در روزهای ابتدایی آغاز سال تحصیلی و حجم ترافیک با همکاری هم بتوانیم از بروز هرگونه خطر جلوگیری کنیم.

وی تاکید کرد: کمک در بخش سخت افزاری برای ایمن سازی، اجرای ویژه برنامه ها برای شاداب سازی محیط تحصیلی از دیگر مواردی است که امیدوارم با همکاری شما بتوانیم اقدامات خوبی را انجام دهیم.

همچنین؛ محسن راجی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۷ در خصوص اجرای طرح و اهداف آن توضیحاتی را ارائه داد.

حسین حقی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۷ گفت: جلساتی را با مرکز حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تیرماه داشته ایم و اقداماتی از قبیل خط کشی عابرپیاده را که تاکید فراوانی برای اجرای آنها شده است تا ۱۵ مهر ماه با جدیت ادامه خواهیم داد.

وی اتصریح کرد: تشکیل کارگروه بهبود زیرساخت ها و ایمن سازی مراکز آموزشی، اجرای گذرگاه های عرضی ایمن عابرپیاده، احداث سرعتکاه و سرعت گیر، هم سطح سازی تقاطعو معابر، پیگیری آشکارسازی گذرگاه های عابرپیاده از طریق هرس درختان، رفع نقص علائم عمودی انتظامی، اخباری و اخطاری، شستشو و رفع نقص چراغ های چشمک زن منصوبه در معابر، اصلاح فازبندی چراغ های راهنمایی، مرمت و رفع نواقص گاردریل های منصوبه در معابر، پیگیری تعمیر و بهسازی آسفالت معبر مقابل ایستگاه های اتوبوس، اصلاح هندسی معابر و تقاطعات سطح منطقه، نصب پل هم سطح بر ایستگاه های اتوبوس و تاکسی و هماهنگی با آموزش و پرورش و آماده سازی محیط توقف سرویس ها تنها بخشی از اقدامات این معاونت خواهد بود.

 یوسف علی دهقان معاون فنی و عمران منطقه افزود: تقریبا از سه ماه گذشته طبق دستورالعمل و بخش نامه ها، نیاز مدارس توسط آموزش و پرورش به معاونت ها اعلام و طبق نیازها فعالیت ها انجام شده است، بحث آسفالت در بعضی مدارس از یکشنبه آغاز و این عملیات در ۸ مدرسه باقیمانده به صورت فشرده پیگیری می شود.

وی با اشاره به اعطای پلاک آبی به برخی مدارس تاکید کرد: یک سری درخواست های عمرانی از سوی  مدارس به ما ابلاغ شده که این عملیات قبل از بازگشایی مدارس به اتمام خواهد رسید.

مصطفی علیپور معاون خدمات شهری و محیط زیست شهراری منطقه خاطرنشان کرد: با توجه به جلسات برگزار شده در خصوص استقبال از مهر در حوزه خدمات شهری مقرر شده در ۵ مدرسه دیوارنگاری ها پاکسازی شود.   پیرایش و رنگ آمیزی برخی از مدارس، فضای سبز، کاشت درخت، لایروبی و آموزش در خصوص پسماند در اطراف مدارس از دیگر اقداماتی است که از سوی این منطقه اجرا شد.

وی یادآور شد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و اطلاع رسانی چهره به چهره در مدارس با محوریت ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست، تهیه و توزیع کیسه پارچه ای در راستای شعار نه به کیسه پلاستیکی، تهیه و توزیع اقلام آموزشی زیست محیطی به دانش آموزان، دیوارنگاری، توزیع کیسه‌های جمع آوری و ذخیره سازی مخصوص پسماند خشک، توزیع مخازن کارتن پلاست ویژه جمع آوری کاغذ، نواختن زنگ بازیافت، علف کشی، حذف تنه جوش و پاجوش، کاشت درخت و درختچه، رفت و روب معابر اصلی و فرعی، لایروبی و پاکسازی شبکه های فرعی و تاسیسات آن و رفع نواقص نظافت و پاکسازی انهار، پاکسازی پوستر، برچسب و امحاء شعارنویسی، شستشو، گندزدایی، تعمیر و نگهداری مخازن و زیر مخازن به ویژه در معابر منتهی به مراکز آموزشی، شستشوی جداول، گاردریل‌ها و سایر المان های شهری، رفع نواقص مرتبط با ماشین آلات رفت و روب و جمع آوری مکانیزه پسماند و مبارزه با جانواران مضر شهری و شناسایی کانون های وفور و انسداد منافذ از برنامه های استقبال از مهر معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه است.

انجام فعالیت‌های عمرانی برای کمک به بازسازی مدارس، گرامیداشت هفته دفاع مقدس با توجه به شهدای دانش آموز از طریق فضاسازی مدارس و روایت گری از دوران دفاع مقدس در مدارس، دیدار با خانواده شهدای دانش آموز، عضوگیری دوام دانش آموزی، برگزاری تورها در ۱۴ محله و ۱۴ مدرسه، اجرای دیوارنگاری، تحویل ۲۰ کولر آبی ۷هزار به اداره آموزش و پرورش منطقه، تهیه ۱۵۰ پک آموزشی برای توزیع بین دانش آموزان بی‌بضاعت، برپایی جشن آغاز سال تحصیلی جدید، توزیع بسته های حجاب در مدارس دخترانه تنها بخشی از ویژه برنامه‌هایی است که از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه انجام خواهد شد.

انتهای پیام/