گردشگری، اقتصاد بافت تاریخی را رونق می بخشد
گردشگری، اقتصاد بافت تاریخی را رونق می بخشد
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس گفت: رونق گردشگری شیراز با برنامه ریزی بلند مدت و تلاش در حفظ شناسانه شهر ممکن می‌شود.

به گزارش آرمانشهر محمد فرخ‌زاده در حاشیه بازدید سرزده از بافت تاریخی شیراز بیان کرد: رونق گردشگری شیراز با برنامه ریزی بلند مدت و تلاش در حفظ شناسانه شهر ممکن می‌شود که آن هم در سایه همدلی و تعامل بین فعالان گردشگری و متولیان امر امکان پذیر است‌.

او هدف از این بازدید را نظارت بر آماده سازی و رعایت پروتکل‌های مصوب ستاد کرونا در این مناطق و ارزیابی رضایت مسافرین و مهمانان شهر شیراز از سطح کیفیت در ارائه خدمات عنوان کرد.

معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استان اضافه کرد: بررسی مشکلات مربوط به منازل بوم گردی از زبان خود مالکین، رصد آسیب‌های و معضلات اجتماعی موجود در بافت و  ساز و کار قانونی مدیریت و کنترل آنها از طریق ارجاع به متولیان امر مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

فرخ‌زاده با تاکید بر این که در راستای ارتقای مطلوب ارائه خدمات در بافت بازدید و نظارتپها پیوسته و ادواری انجام خواهد شد، عنوان کرد: هدف غایی از بازدیدهای سرزده بررسی راهکارهای علمی و عملی به منظور ارتقای کمی و کیفی ارائه خدمات به مردم است.

  • نویسنده : منصوره خسروبیگ
  • منبع خبر : آرمانشهر فارس