پل ولایت نیمه شعبان به اتمام می‌رسد/ شرق تبریز از بن‌بست خارج می شود
پل ولایت نیمه شعبان به اتمام می‌رسد/ شرق تبریز از بن‌بست خارج می شود

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، شهردار کلانشهر تبریز بر اتمام پروژه پل ولایت تا نیمه شعبان سالجاری تاکید کرد. به گزارش شهریار، یعقوب هوشیار در بازدید از پروژه ولایت به همراه رییس و جمعی از اعضای شورای شهر گفت: مدیریت شهری به تاریخ دقیق زمانبندی قایل است اما در این پروژه بدلیل بروز برخی […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

شهردار کلانشهر تبریز بر اتمام پروژه پل ولایت تا نیمه شعبان سالجاری تاکید کرد.

به گزارش شهریار، یعقوب هوشیار در بازدید از پروژه ولایت به همراه رییس و جمعی از اعضای شورای شهر گفت: مدیریت شهری به تاریخ دقیق زمانبندی قایل است اما در این پروژه بدلیل بروز برخی مسایل فنی، اتمام پروژه تا نیمه شعبان را می‌پذیریم.

وی با بیان اینکه پل ولایت یکی از سنگین‌ترین پروژه‌های شهری از نظر حجم عملیات و هزینه‌ای است گفت: با اجرای بزرگراه ولایت از تقاطع خیابان استاندارد تا سه راهی اهر، شهرک های شرق تبریز از بن بست خارج می شوند.

وی با بیان اینکه این مسیر علاوه بر فواید ترافیکی، به عنوان مسیر جایگزین برای تخلیه شهرک های شرق تبریز در مواقع بحرانی کارساز خواهد بود افزود: بزرگراه ولایت به مانند اتوبان پاسداران به عنوان مانعی در توسعه ساخت و سازهای غیرمجاز نیز موثر خواهد بود.

گفتنی است پروژه تقاطع غیر همسطح دوکمال در امتداد اتوبان ولایت با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی مراحل پایانی عملیات عمرانی را سپری می‌کند.

پل ولایت به طول ۲۴۰ و عرض ۲۴ متر یکی از بزرگترین پل های بتونی منطقه به شمار می آید.

یادآور می‌شود پل دوکمال(ولایت) دومین تقاطع غیرهمسح اتوبان ولایت است که به طول ۸ کیلومتر شهرک‌های نصر، مصلی، کرکج، طلاییه و اکباتان را به آرپادره سی و جاده اهر متصل می کند.