مدیریت شهری جدید باید پسماند را از تهدید به فرصت تبدیل کند
مدیریت شهری جدید باید پسماند را از تهدید به فرصت تبدیل کند
پرویز سروری نائب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به حواشی اخیر کشور گفت:وقایعی که در کشور رخ می دهد، نشان می دهد که دشمن یک برنامه ریزی جدی را در پیش گرفته است.

به گزارش آرمانشهر، پرویز سروری در سخنان مقدماتی خود در شصتمین جلسه شورای شهر تهران ضمن تسلیت شهادت امیرالمومنین امام علی (ع) گفت: ایشان شخصیت بی‌بدیل تاریخ هستند که دوست و دشمن از او با امتیازات و ویژگی ها و توانمندی های بزرگی یاد کردند به گونه ای که دشمن او گفت:”او از شدت عدالتش به شهادت رسید”.

نائب رئیس شورا با اشاره به اینکه روز گذشته روز بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار بود متذکر شد: معماری امروز تهران یک معماری وحشی و غیر قابل مرتبط به انسانیت است. آنچنانکه رهبر معظم انقلاب بارها در رابطه با معماری ایرانی-اسلامی سخن گفتند و همه ما وظیفه داریم که زمینه های گسترش این نوع معماری را فراهم کنیم.

سروری در ادامه موضوع روز زمین پاک را مروری کوتاه کرد و گفت: در سال ۱۳۸۴ در مجلس مصوبه‌ای مطرح شد که طی آن بازیافت ۸۰ درصدی به بخشی از اهداف آن مصوبه تبدیل شد. اما تا اینجا حتی به کف موضوع هم نرسیده‌ایم و در سطح ۱۰ درصد بازیافت صورت می‌گیرد، اما امیدواریم در دوره جدید با شورای انقلابی تحول گرا این موضوع را محقق کنیم و شاهد شکل‌گیری یک محیط پاک با مدیریت صحیح پسماند باشیم و پسماند را از تهدید به فرصت تبدیل کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به حواشی اخیر سطح کشور تشریح کرد: وقایعی که در کشور رخ می‌دهد، نشان می‌دهد که دشمن یک برنامه‌ریزی جدی را در پیش گرفته است. چراکه یک هم افزایی میان دولت و مجلس و قوه قضائیه و نظام شورایی کشور شکل گرفته است و این موضوع دغدغه سلطه گران است و به همین خاطر به نقطه کانونی این موضوع یعنی انسجام و وحدت نیروهای انقلاب با اختلاف قومی و مذهبی و قوا حمله می‌کند که جلوه‌های آن را به خوبی می بینیم که افغانستان و ایران را علیه هم تحریک می‌کنند و بحث شیعه و سنی را مطرح می‌کنند و در داخل افغانستان و داخل ایران فضای منفی ایجاد می‌کنند تا با اختلاف مذهبی، میان امت اسلامی اختلاف ایجاد کنند.

او ادامه داد: اما موضوع ما اختلاف در میان قواست. یعنی فضاسازی در خصوص سفر خانواده رئیس مجلس به ترکیه که برجسته شد.

عجیب اینجاست که دختر یک وزیری قاچاق کالا کرد و معاون اول ریاست جمهوری چه دفاع جانانه‌ای از ایشان کرد و کسانی که امروز سینه چاک می‌کنند آن زمان احساس مسئولیت نکردند.

سروری ادامه داد: حتی زمانی که قتلی توسط یکی از شخصیت‌های ایشان انجام شد، آن را قتل اخلاق عنوان کرده و از قاتل قدیس ساختند و مقتول را با انواع تهمت‌ها محکوم کردند و ندیدیم رسانه‌های ایشان در این زمینه حساسیتی نشان دهند اما شخصیتی که خدماتش در سطح تهران آشکار است را با ناجوانمردانه ترین اشکال رسانه ای مورد حمله و تهمت قرار دادند و این درحالیست که ایشان از همان روز اول با این سفر مخالفت کرده بود. درواقع نکته مهم ایسنت که فضا را به گونه ای مدیریت کردند که آن موضوع را به دولت و مجلس نسبت دهند. البته روئسای قوا و جریان انقلاب هوشمندتر از آن هستند که فریب این توطئه ها را بخورند.

وی در پایان گفت: در درون شورا و شهرداری هم این فرایند در حال انجام است. آنان که شورای جدید را یک شورای قبرستانی می پنداشتند، با شورایی تحول گرا و انقلابی و با برنامه و مطالبه گر مواجه شدند.