لزوم احداث مجموعه چندمنظوره گردشگری ـ فرهنگی و خدماتی در شهرکرد
لزوم احداث مجموعه چندمنظوره گردشگری ـ فرهنگی و خدماتی در شهرکرد
شهردار شهرکرد گفت: احداث مجموعه چندمنظوره گردشگری ـ فرهنگی و خدماتی در ورودی شهر یکی از مهم‌ترین اقدامات مدیریت شهری است.

به گزارش آرمانشهر به نقل از پایگاه هبری شهرکرد به منظور جذب سرمایه‌گذار در اجرای پروژه‌های عمرانی، گردشگری، خدماتی و… نشست شهردار و معاونین شهرداری شهرکرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل صنعت معدن و تجارت، مدیرکل منابع طبیعی استان و دکتر حمیدرضا انصاری مشاور ویژه وزیر کشور با سرمایه‌گذار خارجی در استان اصفهان برگزار شد.

محمدتقی جاپلقی شهردار شهرکرد در این نشست اظهارداشت: برای توسعه شهر شهرکرد برنامه‌هایی که تدوین می‌شود باید کارشناسی و با اهداف علمی باشد.

وی با تاکید بر اینکه ورودی‌ها در زیبایی شهر تاثیر بسیار بالایی دارند، بیان کرد: در حوزه گردشگری نمی توان به بخشی از شهر توجه داشت و سایر نقاط شهر را نادیده گرفت و خدماتی در آن مناطق انجام نداد، به همین دلیل باید در کل شهر توجه لازم برای زیباسازی سیما و منظر شهری انجام شود.

شهردار شهرکرد بیان کرد: احداث مجموعه چندمنظوره گردشگری ـ فرهنگی و خدماتی در ورودی شهر یکی از مهم‌ترین اقدامات مدیریت شهری است که قصد داریم از آن به عنوان منبع درآمد پایدار بهره بگیریم.

جاپلقی خاطرنشان کرد: یکی از اهدافی که در سرمایه‌گذاری به آن پایبند هستم توسعه متوازن است و دنبال این هستیم که حتما به گونه‌ای عمل کنیم که تمام مناطق شهرکرد از یک سطح اجتماعی بالایی برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه برای ورود سرمایه‌گذار باید شرایط مساعد، بسته‌ها آماده و ساعت‌ها با سرمایه‌گذار صحبت و مذاکره کرد تا ببینیم سرمایه‌گذار چطور می‌خواهد کار کند، گفت: پروژه‌هایی که در حال حاضر در دستور کار قرار داده‌ایم در حال ریل‌گذاری هستیم و در اسرع وقت باید تکمیل شوند.

شهردار شهرکرد با اشاره به اهمیت و لزوم انتقال پساب و استفاده از آن در حفظ و نگهداری فضای سبز ادامه داد: مطالعات انتقال شبکه فاضلاب شهری به شهرکرد با هدف بازگردانی پساب در آبیاری فضای سبز با توجه به مشکلات کم‌آبی در حال انجام است و زیرساخت‌‎های آن جهت اجرا درحال بررسی و تامین اعتبار است.

لازم به ذکر است؛ این جلسه به‌منظور مشارکت در ساخت و تکمیل پروژه‌های مختلف استان ازجمله تکمیل و احداث راه‌آهن و خط اصفهان ـ شهرکرد ـ خوزستان، پروژه‌های پتروشیمی، پالایشگاه و تولیدات فولاد آلیاژی، انتقال پساب فاضلاب شهرکرد، تقاطع‌های غیرهمسطح، احداث مجموعه گردشگری ـ فرهنگی و خدماتی و ساخت المان‌ها و ساماندهی ورودی شهر و… برگزار شد.