زمینه ارتباطات اقتصادی فارس و کنیا مهیا است
زمینه ارتباطات اقتصادی فارس و کنیا مهیا است
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک فعالان اقتصادی با سفیر کنیا در اتاق بازرگانی شیراز گفت: زمینه ارتباطات اقتصادی فارس و کنیا مهیا است.

به گزارش آرمانشهر فارس، ابراهیم عزیزی نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک فعالان اقتصادی با سفیر کنیا در اتاق بازرگانی شیراز گفت: زمینه ارتباطات اقتصادی فارس و کنیا مهیاست  و معاونت دیپلماسی امور خارجه و مجلس جمهوری اسلامی ایران فعالیت های بسیار خوبی برای ارتباط اقتصادی با کشورهای آفریقایی را آغاز کرده اند.

وی ادامه داد:این تحولات نشان دهنده عزم و اراده ایران برای مراودات تجاری با آفریقا به ویژه کنیاست و با توجه به اراده جدی بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان، امکان ایجاد ارتباط گسترده با آفریقا ممکن است.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در گذشته هم هیئت هایی در آفریقا مراودات تجاری استان فارس را انجام می دادند و این رابطه سابقه دارد اما امروز علی رغم اراده ما عملا شاهد گام های موثری از سوی کشورهای [۵:۵۱, ۱۴۰۱/۶/۱۶] سهیلی حمدا: آفریقای نبوده ایم . مایل هستیم بدانیم علت این امر چیست؟
وی تصریح کرد: به نظر می رسد برخی کشور های آفریقایی تحت تاثیر برخی نظامت سیاسی ار فرصت ارتباط با ایران بهره نمی برند لذا نباید اجازه داد این ارتباطات ریشه دار دچار خدشه شود زیرا ما علاقمند به ارتباط موثر با آفریقا هستیم و زمینه های تبادلات تجاری با فارس فراهم شده است.
عزیزی گفت: فارس با ظرفیت های گردشگری ،کشاورزی، الکترونیک و… می تواند ارتباط خوبی با آفریقا داشته باشد و اتاق بازرگانی فارس با داشتن تجار مطرح، دارای ظرفیت بسیار خوبی است.