رویکرد مدیریت شهری اتمام پروژه های ناتمام است
رویکرد مدیریت شهری اتمام پروژه های ناتمام است
شهردار نیشابور گفت: از ابتدای شروع به کار، تکمیل پروژه های نیمه تمام در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر قرار گرفت

به گزارش آرمانشهر به نقل از روابط عمومی شهرداری نیشابور همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر، آیین افتتاح پروژه های شهرداری این شهر با حضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه نیشابور، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، رئیس دانشگاه نیشابور و دانشکده علوم پزشکی و دیگر مسئولین شهرستان در محل میدان شهدای آتش نشان برگزار شد.

میرفانی در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی این شهر، عنوان کرد: یکی از پروژه های معطل مانده از سالیان گذشته در شهر نیشابور، تملک اراضی در مسیرهای مختلف شهری بوده است که امسال بازگشایی این مسیر ها در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی با اشاره به تملکات مسیر های تقاطع امیر کبیر (ملک مخابرات و …)، شمال ملاصدرا و اراضی مختلف سطح شهر و همراهی بسیار خوب شورای اسلامی شهر افزود: توافقات این مسیرها انجام شده و مصوبه شورا نیز گرفته شده و از آغاز بازگشایی این مسیرها با اعتباری افزون بر ۳۵۰ میلیارد ریال خبر داد.

این مقام شهری همچنین از دیگر موارد در دستور کار شهرداری را تشکیل دبیرخانه شهرهای مسیر هجرت امام رضا(ع) و انعقاد تفاهم نامه با یکی از بهترین مراکز دانشگاهی کشور جهت طراحی شهری مکان رویداد قرائت حدیث فاخر سلسله الذهب عنوان کرد.

میرفانی همچنین افزود: مدیریت شهری در دوره ششم شورای اسلامی شهر، برکاهش هزینه ها و تامین منابع مالی مورد نیاز از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی و سایر منابع درآمدی پایدار تاکید دارد و در این راستا با همراهی اعضای شورای اسلامی شهر پروژه ای ۷۰۰ میلیارد ریالی را تا پایان سال به سرانجام خواهیم رساند.

وی در ادامه گفت: اعتقاد شهرداری و شورای اسلامی شهر بر برون سپاری فعالیت ها و چابک شدن سیستم شهرداری است که مجموعه شهرداری را به سمتی پیش ببریم که به یک مجموعه چابک نظارتی و حاکمیتی که تنها بحث نظارت را داشته باشد، تبدیل شود.

شهردار نیشابور در پایان ضمن قدردانی از همراهی های اعضای شورای اسلامی شهر و تلاش کارکنان شهرداری اظهار کرد: بهره‌برداری از این طرح‌ها با همراهی بسیار خوب شورای اسلامی شهر و تلاش‌های بی‌دریغ و جهادی کارکنان خدوم شهرداری نیشابور در همه بخش‌ها و سازمان‌ها میسر شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر؛ برنامه عملیاتی و اجرایی شهرداری نیشابور تدوین شده است

برنامه عملیاتی و اجرایی شهرداری نیشابور تدوین شده است

رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور از تدوین برنامه ۴ ساله عملیاتی و اجرایی شهرداری و بررسی آن در صحن شورا خبر داد.

سید مومن حسینی در آیین بهره برداری از پروژه های شهرداری نیشابور افزود: برنامه چهار ساله شهرداری با رویکرد توجه به مناطق محروم که نگاه و شعار اصلی شورای ششم بوده در حال بررسی در صحن شوراست تا بتوانیم خدمات را به طور یکسان در نقاط مختلف شهر ارائه نماییم.

وی ادامه داد: کاهش هزینه های شهرداری از خواسته های شهروندان بوده و در این راستا کمیته کاهش هزینه ها در شهرداری تشکیل شده است.

حسینی در ادامه بروز شدن پرداخت حقوق کارکنان شهرداری، تشکیل هیئت عالی سرمایه گذاری و تدوین ۷۰ بسته سرمایه گذاری و تصویب ۴ مورد آن در صحن شورا و افزایش بودجه سازمان فرهنگی را از دیگر فعالیت های شورا و شهرداری نیشابور در این دوره عنوان کرد.

سرپرست معاونت استانداری وفرمانداری شهرستان:امروز شاهد حضور شهردار و شورایی انقلابی در نیشابور هستیم

سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه نیشابور در آیین بهره برداری از پروژه های شهرداری نیشابور در قالب #صدروزتلاش و با قدردانی از تلاش های مجموعه مدیریت شهری اظهار کرد: اجرای این پروژه ها در قالب ۱۰۰ روز کار سختی است و امروز شاهد حضور شهردار و شورایی انقلابی هستیم.

وی با بیان اینکه گذشتگان نیز خیلی وعده ها را برای فعالیت های ۱۰۰روزه دادند ولی متاسفانه روز به روز شرایط اقتصادی و اجتماعی بدتر شد گفت: این روحیه انقلابی و جهادی باید در همه مجموعه ها بخصوص در سایر دستگاه های اداری نهادینه شود.

وی افزود: نیت و اراده برای حل مشکلات و گرفتاری های مردم، با نگاه و رویکردی جهادی و انقلابی در مسئولین میسر است.

لازم به ذکر است این پروژه ها در قالب عملکرد ۱۰۰روزتلاش با اعتباری افزون بر ۲۶۰ میلیارد ریال و همچنین افزون بر ۳۵۰ میلیارد ریال جهت بازگشایی معابر شهری به بهره برداری رسید.