راه و شهرسازی متولی ایجاد زیرساخت‌ها در منظریه است
راه و شهرسازی متولی ایجاد زیرساخت‌ها در منظریه است
رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: تا زمانی که زیر ساخت‌ها آماده نشوند منظریه تحویل شهرداری نخواهد شد، لذا متولی مسکن و نهضت ملی مسکن باید زیرساخت‌ها را ایجاد کرده و منظریه را تحویل دهد.

به گزارش آرمانشهر، محمدرضا بیاتی صبح امروز در مصاحبه رادیویی در خصوص شورای دوره ششم و انتخاب شهردار، گفت: شروع کار شورای ششم از ۱۴ مردادماه ۱۴۰۰ است که در ۱۳شهریورماه همین سال در فرجه قانونی شهردار انتخاب و به وزارت کشور معرفی شد و در ۲۱ مهرماه جوابیه و حکم شهردار شهرکرد به استانداری و شورای شهر ابلاغ شد.

وی افزود: بعد از گذشت ۵ ماه از آغاز به کار شهردار، یکی از شرایط احراز مطابق با آیین‌نامه یعنی الزام اسکان شهردار وخانواده وی در شهر محل خدمت برآورده نشد.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد بیان کرد: همچنین بنابر سرشماری رسمی نفوس مسکن در سال ۹۵ جمعیت شهرکرد زیر ۲۰۰ هزار نفر اعلام شده که این باعث شده این شهر ۷ عضو شورا داشته و شهردار شهر هم باید ۵ سال سابقه مدیریت میانی یا ۱۰ سال مدیریت پایه داشته باشند.

بیاتی با بیان اینکه اما نفر دوم در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ انتخاب و به وزارت کشور معرفی شده است، خاطرنشان کرد: نامه انتخاب شهردار به وزارت کشور ارسال شده و تا وزارتخانه حکم شهردار را صادر و ابلاغ نکند ما نمی‌توانیم وی را به عنوان شهردار قلمداد کنیم.

وی با بیان اینکه با سرپرست هم در شهرداری در انجام خدمات روزمره مشکلی نداریم، گفت: اما برخی برنامه‌های اصلی بخاطر نبود شهردار با مشکل روبرو شدند از طرفی مردم نیز خواهان شهردار ثابت و قطعی هستند اما بخشی از این موضوع به شورای شهر مربوط است و بخشی دیگر به تصمیم وزارتخانه بستگی دارد که از ۳۱ اردیبهشت ماه تاکنون منتظر پاسخ هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه چند نهاد نظارتی بر روی مصوبات شورا نظارت دارد، ادامه داد: هیئت تطبیق در فرمانداری شهرستان شهرکرد اولین نهاد نظارتی بر روی شورا است که مصوبات ما را با قوانین مربوطه انطباق می‌دهد و اگر مغایرت داشته باشند فرماندار به عنوان رئیس هیئت تطبیق مصوبه را رد می‌کند و اعتراضات شورا نیز در هیئت حل اختلاف استانداری رسیدگی می‌شوند.

بیاتی با اشاره به مشکلات منظریه گفت: منظریه هنوز تحویل شهرداری نشده و تحت مدیریت مجموعه اداره کل راه و شهرسازی استان و وزارت راه و شهرسازی است و تا زمانی که زیر ساخت‌ها آماده نشوند منظریه تحویل شهرداری نخواهد شد، لذا متولی مسکن و نهضت ملی مسکن باید زیرساخت‌ها را ایجاد کرده و منظریه را تحویل دهد.

وی با بیان اینکه خدمات معمول شهری روزانه در منظریه در حال اجرا است، افزود: در سفر اخیر ریاست جمهوری برنامه‌ای تدارک دیده شد تا زیرساخت‌های منظریه برآورد گردد که اگر هزینه این عملیات را اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری بپردازد، شهرداری به عنوان پیمانکار اداره کل راه و شهرسازی می‌تواند این اقدامات را برای راه و شهرسازی انجام دهند.

  • نویسنده : آرمانشهر چهارمحال و بختیاری/سما عسگری