خرید ۶۳۰ واگن خارجی برای مترو به کجا رسید؟
خرید ۶۳۰ واگن خارجی برای مترو به کجا رسید؟

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر، با بیان اینکه یکی از کارهای بسیار خوبی که دولت انجام داده گره گشایی از ۶۳۰ دستگاه واگنی بود که از سال ۹۵ بلاتکلیف مانده است، اظهار کرد: از ۶ سال پیش قرار بود تامین این واگن‌ها انجام شود که انجام نشده […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر، با بیان اینکه یکی از کارهای بسیار خوبی که دولت انجام داده گره گشایی از ۶۳۰ دستگاه واگنی بود که از سال ۹۵ بلاتکلیف مانده است، اظهار کرد: از ۶ سال پیش قرار بود تامین این واگن‌ها انجام شود که انجام نشده بود.

وی ادامه داد: دولت این مسئولیت را پذیرفت که ۱۵ درصد ابتدایی که ناظر بر شروع عملیات اجرایی در چین است، پرداخت کند و تمام سیر تصویب‌ها و اختصاصات در دولت طی شده، امیدواریم با این گره‌گشایی به زودی بتوانیم سیر ورود واگن‌ها را داشته باشیم.

شهردار تهران با بیان اینکه علاوه بر این الحاقیه ۱۶۰ دستگاه واگن نیز در حال انجام است، تصریح کرد: با همین پیش‌پرداخت، دیگر از ۷۹۰ واگن سخن خواهیم گفت که اقدامات مقدماتی آن در حال انجام است و اصل کار همان ۶۳۰ دستگاه بود که انجام شد.

وی در خصوص تامین ۱۱۳ دستگاه واگن تولید ملی نیز گفت: در مشارکتی بین مپنا، بخش خصوصی، جهاد دانشگاهی و شهرداری تهران، شرکتی تشکیل و تولید واگن‌ها به طور مشترک صورت گرفت که تست اولیه انجام شده و حتی در بخش‌هایی، بهره‌برداری‌ نیز انجام شده و به زودی وارد خطوط خواهد شد.

زاکانی با تاکید بر جهاد همه‌جانبه برای بازسازی واگن‌های پایتخت، یادآور شد: بخش زیادی از هزار و ۵۱۰ دستگاه واگن ما نیاز به بازسازی دارد؛ برای مثال قطارهای اولیه‌ای که وارد شد، مربوط به دهه ۷۰ است و با ۲۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند که در همین راستا تجهیز کارگاه انجام شد و به دنبال بازسازی جدی هستیم تا ظرفیت ۲۰ درصدی به ظرفیت ۸۰ درصدی ما اضافه شود.

وی با اشاره به پیگیری سیستم AC مترو نیز خاطرنشان کرد: بر اساس گزارشی که روز گذشته دریافت کردم کار و تلاش مضاعفی در حال انجام است تا دارایی‌های خود را صیانت کنیم و بهره‌مندی خوبی برای مردم شکل بگیرد.

انتهای پیام/