خبر استعفای شهردار ارومیه صحت ندارد
خبر استعفای شهردار ارومیه صحت ندارد

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار ایمنا، علی مصطفی‌زاده امروز _چهارشنبه بیست و دوم شهریورماه_ در برنامه زنده رادیویی «شهریمیز» صدای مرکز آذربایجان‌غربی اظهار کرد: سال ۱۴۰۲ در ارومیه سال کارگاه عمران و سازندگی نامگذاری شده است و برای تحرک‌بخشی به پروژه‌های نیمه‌تمام و آغاز پروژه‌های جدید برنامه‌ریزی داشته‌ایم. وی با اشاره […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی مصطفی‌زاده امروز _چهارشنبه بیست و دوم شهریورماه_ در برنامه زنده رادیویی «شهریمیز» صدای مرکز آذربایجان‌غربی اظهار کرد: سال ۱۴۰۲ در ارومیه سال کارگاه عمران و سازندگی نامگذاری شده است و برای تحرک‌بخشی به پروژه‌های نیمه‌تمام و آغاز پروژه‌های جدید برنامه‌ریزی داشته‌ایم.

وی با اشاره به پروژه یوترن المهدی و انتقادات از افتتاح نشدن آن با توجه به قول ۱۰۰ روزه هنگام کلنگ‌زنی، افزود: همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر کلنگ‌زنی پروژه دوربرگردان المهدی آغاز شد و قول دادیم طی ۱۰۰ روز کاری تقدیم مردم کنیم، اما اتمام نرسیده است.

عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون عمران، برنامه‌ریزی و حمل‌ونقل شهری شورای اسلامی شهر ارومیه خاطرنشان کرد: این دوربرگردان علاوه بر کارکرد ترافیکی، کارکرد ایمنی و اجتماعی نیز دارد.

مصطفی‌زاده با بیان اینکه در کمربندی داخل شهر و حین تردد شهروندان میان دو سوی کمربندی و محلات آن سالانه ۳۶ فوتی داشتیم، ادامه داد: دوربرگردان المهدی ۱۵ مهرماه افتتاح می‌شود و هم‌اکنون بتن‌ریزی عرشه و لاین برگشت از مسیر ترمینال به سمت پل ابوذر در حال آغاز است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری ارومیه طی دو سال گذشته پرداخت شده است، تصریح کرد: آسفالت‌ریزی، جدول گذاری معابد، دفع آب‌های سطحی، مطالعات طرح‌های عمرانی، افتتاح دو پارک، اتمام پل نیمه تمام آذربایجان از جمله پروژه‌هایی بود که طی دو سال گذشته پیگیری شده است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه تاکید کرد: زمانی که سال ۹۳ پروژه آذربایجان کلنگ‌زنی می‌شود و سال ۱۴۰۲ هنوز افتتاح نشده است، قطعاً اعتماد مردم آسیب می‌بیند.

مصطفی‌زاده با بیان مشکلات پروژه آذربایجان، گفت: آذربایجان یک روند پیچیده حقوقی و عمرانی دارد که با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو است و فازهای B1 و B4 تا دو ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

وی گفت: پروژه آذربایجان بدون صرف زمان لازم برای مطالعه کلنگ‌زنی شده است، ۷۰۰ هزار مترمربع در سطح شهر آسفالت‌ریزی انجام شده و هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان داشته است.

عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون عمران، برنامه‌ریزی و حمل‌ونقل شهری شورای اسلامی شهر ارومیه با انتقاد از بعضی جریانات که در حال حاشیه‌سازی برای مدیریت‌شهری هستند و اقدام به نشر اکاذیب به صورت گسترده می‌کنند، اظهار کرد: استعفای شهردار ارومیه و شهردار منطقه دو کذب بوده و ضرب و شتم شهردار منطقه دو نیز که خبرش منتشر شده از پایه و اساس دروغ است.