ثبت‌نام بالغ بر ۶ هزار نفر در جام بازی‌های الکترونیک/ دهکده بازی‌های ورزشی در ایام نوروز برپا می‌شود
ثبت‌نام بالغ بر ۶ هزار نفر در جام بازی‌های الکترونیک/ دهکده بازی‌های ورزشی در ایام نوروز برپا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، رضا سیفی دبیر جشنواره های فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر در مورد برگزاری جام بازی های الکترونیک اظهار کرد: صحبت نوجوانان و جوانان این بود که تا حالا کسی اینقدر ما را جدی نگرفته بود و رویدادی در این ابعاد برگزار نشده بود؛ […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

رضا سیفی دبیر جشنواره های فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر در مورد برگزاری جام بازی های الکترونیک اظهار کرد: صحبت نوجوانان و جوانان این بود که تا حالا کسی اینقدر ما را جدی نگرفته بود و رویدادی در این ابعاد برگزار نشده بود؛ نوجوانان از این اتفاق بسیار خوشحال بودند و هر روز بیش از هزار نفر در این رویداد در برج میلاد شرکت می کردند.

وی افزود: با برگزاری این مسابقه دو هدف را دنبال می کردیم؛ اول ایجاد شور و نشاط در نوجوانان و جوانان و دوم استعدادیابی. موضوع استعدادیابی باعث شد در این مسابقه افرادی را کشف کنیم که تا حالا در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده بودند و در واقع با حضور در این تورنمنت، فرصت حضور در تیم ملی برای استعدادها و نفرات برتر فراهم شد. 

وی ادامه داد: اختتامیه فینال بازی ها در تاریخ ۵ اسفند ماه در سالن همایش های برج میلاد برگزار می‌شود.

سیفی در مورد برنامه‌های تفریحی شهرداری برای دهه هشتادی ها هم توضیح داد: ما ذیل سلسله جشنواره های آرمان ۵۲ رویداد را برای عموم مردم برنامه‌ریزی کردیم، اما سه مخاطب ویژه را هدف گذاری کردیم؛ اول نوجوانان و جوانان، دوم بانوان و سوم تلاش کردیم جشنواره ها را با محوریت خانواده جلو ببریم و خانواده ها هم مشارکت کنند.

دبیر جشنواره های فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری تهران  عنوان کرد: سعی می‌کنیم  سلسله برنامه هایی که داریم، بیشتر جنبه تفریحی و ورزشی داشته باشد تا خانواده ها و نوجوانان از آن استقبال کنند، البته جشنواره های هنری و علمی و مهارتی که ویژه دانش آموزان است هم اجرا می شود. همچنین در حوزه های هنری، ادبی و اجتماعی نیز رویدادهای زیادی برگزار می شود.

وی افزود: تلاش می کنیم با ایجاد یک دهکده ورزشی برای عید و ماه مبارک رمضان با انواع بازی های جذاب برای کودکان، نوجوانان و اقوام، جشنواره ای  در برج میلاد برگزار کنیم تا شهروندان به صورت رایگان از آن استفاده کنند.

سیفی بیان کرد: امروز روز آخر جام بازی های الکترونیک است و فینال مسابقات ۵ اسفند ماه انجام می شود. دور بعدی مسابقات سال آینده، بعد از ماه مبارک رمضان با عنوان لیگ تهران برگزار می شود و قرار است فراخوان بدهیم تا هر مرحله یک تیم مشخص داشته باشد و لیگ بزرگ بازی های الکترونیک را در تهران برگزار کنیم. جایزه نفر اول صد میلیون تومان است، و نفرات اول تا سوم به مسابقات جهانی و آسیایی هم راه پیدا می کنند. سقف جایزه های ما یک میلیارد تومان است که به نفرات اول تا شانزدهم اهدا می شود.

دبیر جشنواره های فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری تهران  در مورد بازی هایی که با بیشترین استقبال روبه‌رو شدند، گفت: بازی فوتبال فیفا و ای فوتبال، کلش رویال و بازی ماشین بیشترین استقبال را داشتند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رویکرد شهرداری این است که با برگزاری جشنواره و رویدادهای جذاب، متناسب با ذائقه و نیاز نوجوانان و جوانان امروزی بتواند شور و نشاط اجتماعی ایجاد کند؛ ما در این رویدادها استعدادیابی داریم. همچنین سعی می‌کنیم متناسب با نیازهای شهری از ظرفیت و ایده و استعداد شهروندان استفاده کنیم.

انتهای پیام/