توسعه و آبادانی شهر اولویت شهرداری دوزه/ تلاش برای رفع چالش ها
توسعه و آبادانی شهر اولویت شهرداری دوزه/ تلاش برای رفع چالش ها
شهردار شهر دوزه با بیان به چالش های موجود در شهر های کوچک و نوپا گفت :با تصویب نهایی بودجه این شهر امیدواریم توسعه و آبادانی هر چه بهتر را داشته باشیم.

به گزارش آرمانشهر شهردار شهر دوزه مرکز بخش سیمکان شهرستان جهرم فارس با بیان به تصویب بودجه در سال جدید ،گفت : لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شهر دوزه با تصویب نهایی و اعضای این شورای شهر تصویب و به کمیته تطبیق شورا ارسال شد.

سید مرتضی رضوی در گفت و گو با خبرنگار آرمانشهر با اشاره به بودجه تصویب شده ،افزود : بودجه سال ۱۴۰۱ ۵۴میلیارد و ۸۵۸میلیون ریال تصویب شده ، که نسبت به سال گذشته ۱۲میلیارد ریال افزایش داشته است .

او در ادامه سخنان خود با بیان به افزایش بودجه و اینکه بودجه تصویب شده در چارچوب قانون اجرایی خواهدشد ، بیان کرد : این موضوع خود بیانگر فصلی جدید در خدمت رسانی به مردم خواهد بود.

رضوی ضمن اینکه هدف ما خدمت رسانی به مردم شهر دوزه است ، عنوان کرد : همه اعضا شورای شهر و شهرداری با تلاش شبانه‌روزی برای رفع مسائل شهر و شهروندان فعالیت می کنند و با تصویب بودجه چشم انداز خوبی همراه با توسعه و آبادانی فراتر از ده سال گذشته را پیش بینی می کنیم.

شهردار دوزه با بیان به اینکه بودجه تصویب شده در بخش های مختلف هزینه می شود ،اضافه کرد : هزینه ها به تمامی بخش های عمرانی و جاری تعلق می گیرد.

رضوی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شورای دوره ششم شهر دوزه تعامل بسیار خوبی با مجموعه شهرداری دارد ،اظهار کرد : مجموعه مدیریت شهری در دوره جدید آبروی خود را برای مردم این شهر گذاشته و در جهت حل مشکلات مردم تلاش می کند .

او با بیان به اینکه در شهر های کوچک و نوپا معمولا چالش های زیادی وجود دارد ،افزود : ازجمله این چالش ها کمبود اعتبارات،نبود درآمد پایدار کمبود ماشین آلات وتوقعات بالای مردم است که بحق بوده .

همچنین او اظهار کرد از دیگر این چالش ها می توان به آسفالت کوچه ها وخیابانها،احداث پارک وفضای سبز اشاره کرد .

به گفته این مقام مسئول جلب اعتماد مردم با انجام فعالیت های عملی ، عدالت محوری و تبعیض زدایی یکی از کار هایی است که شورای شهر و شهرداری باید انجام دهد .

رضوی در پایان به تکمیل پروژه های نیمه تمام اشاره کرد و افزود : کاهش تخفیف عوارض با مصوبه شورا، تشویق مردم به ساخت وساز اماکن تجاری ومسکونی،ساماندهی ساختمان نوساز شهرداری باتوجه به نیاز به سیستم گرمایشی(پکیج) وسیستم سرمایشی اسپیلت ، اینترنت وصل شبکه دولت وهمچنین سامانه پایش مصوبات شورا از جمله فعالیت ها بوده است .همچنین آسفالت ، نوار حفاری لوله گاز ، پیگیری آسفالت لاین جنوبی بلوار امام خمینی(ره) ،پیگیری دریافت وام از سازمان برای راه اندازی کارخانه سنگ شکن ،خرید نهال نخل و نارنج جهت کاشت در بلوار فوق پیگیری موزائیک فرش پیاده رو ها ،پرداخت قسمتی از بدهی شهرداری و تسویه معوقات کارگران از جمله خدمات شهری بوده است.

رضوی اضافه کرد :ما تلاش خواهیم کرد که با انجام ماموریت های خدماتی از ظرفیت های این شهر استفاده کنیم .گفتنی است حسابرسی از سال ۹۵ تا پایان ۹۸ بعد از ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

  • نویسنده : منصوره خسروبیگ
  • منبع خبر : آرمانشهر فارس