بررسی مشکلات شهروندان روی میز شورای شهر شهرکرد/برخورد با ۳ برابر شدن نرخ ارائه خدمت در آرامستان
بررسی مشکلات شهروندان روی میز شورای شهر شهرکرد/برخورد با ۳ برابر شدن نرخ ارائه خدمت در آرامستان
رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: شرکت‌های خدماتی در آرامستان بهشت رحمت ٣ برابر قیمت مصوب در برابر ارائه خدمات نظیر نصب چادر، صندلی و... از مردم، هزینه دريافت می‌کنند که این امر باید نظارت و کنترل شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرکرد، محمدرضا بیاتی شامگاه سه‌شنبه در نود و ششمین نشست علنی شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری واگذاری و اجرای ۵ غرفه‌ تجاری در آرامستان بهشت رحمت نباید به یک سرمایه‌گذار محول شود بلکه پنج سرمایه گذار باید در این حوزه فعالیت کنند تا شاهد نتیجه مطلوب باشیم.

وی در پایان اظهار داشت: ستاد دیه از مردم و خیّرین است لذا شورای اسلامی و شهرداری شهرکرد اعلام آمادگی در تعامل و همکاری در روند فرآیند ساخت و ساز ساختمان این ستاد را دارد.

ایجاد گشت شبانه برای رفع خاموشی‌ها در شهرکرد

فرشاد چراغپور در پایان در خصوص رفع خاموشی معابر سطح شهر، ورودی‌ها، پارک و بوستان‌ها، خواستار پیگیری از شرکت توزیع نیروی برق استان شد و افزود: شرکت توزیع نیروی برق برای رفع خاموشی‌ها در شهرکرد باید گشت شبانه راه‌اندازی کند تا نقاط خاموشی احصاء و خاموشی‌ها رفع شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه پیش‌بینی‌های لازم باید اتخاذ شود تا در قطعی برق برخی محلات خسارتی به لوازم برقی وارد نشود، اظهار داشت: هرس زیاد درختان زیبایی و سیمای خود را از دست می‌دهند پس به منظور عدم برخورد کابل‌ها با درختان باید کابل‌های زمینی برای انجام خدمات رسانی در شهر استفاده شود.

وی افزود: عقب نشینی تیرهای برق در خیابان‌ها و کوچه‌هایی که تعریض می‌شوند باید سریعتر جانمایی شوند تا باعث تصادف و خسارت به شهروندان نشود.

بررسی اراضی دل‌طبسی در دستور کار شورا

فاطمه بیگی در ادامه این نشست با اشاره به درخواست برخی از شهروندان برای صدور پروانه ساختمانی و دیگر مجوزهای قانونی از شهرداری شهرکرد برای اراضی دل‌طبسی، گفت: اهالی محله ٣٢ و ٣۵ اراضی منظریه موسوم به اراضی دل‌طبسی با ارائه سند و پرداخت هزینه آماده‌سازی لازم را انجام دهند تا شهرداری نسبت به صدور پروانه ساختمانی و سایر خدمات اقدام کند.

رئیس کمیسیون املاک و اداری شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به اینکه باید تمام حق و حقوق کارگران خدمات شهری پرداخت شود، افزود: قانون فصل الخطاب تمام فعالیت‌ها است و باید تمام حق و حقوق و اضافه‌کاری کارگران طبق قانون کار پرداخت شود.

آرامستان بهشت رحمت نیازمند سالن چند منظوره

یوسف صادقی، رئیس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و بهداشت عمومی نیز با اشاره به احداث سالن چندمنظوره ویژه برگزاری مراسمات ترحیم و پذیرایی در آرامستان بهشت رحمت، گفت: توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی، تربیتی، معنوی، فنی و استانداردهای طراحی در آرامستان‌ها لازم است و هدف از اجرای این طرح تسهیل تردد و عبور و مرور شهروندان، کاهش بار ترافیکی درون‌شهری، رفع مشکلات و محدودیت‌های موجود در آرامستان‌ است.

نقشه‌های عمرانی بهشت رحمت باید به‌روزرسانی شوند

ماشاءالله ایزدی نیز در ادامه با بیان اینکه به‌روزرسانی نقشه‌ها ضروری است، گفت: جانمایی، نقشه و طرح‌های تجاری، سالن چندمنظوره و مجتمع خدماتی رفاهی در آرامستان بهشت رحمت با مشکل مواجه‌اند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی،ایثارگران و بانوان شورای اسلامی شهرکرد افزود: نباید نسبت به پیوست معماری ایرانی اسلامی در طرح‌ها و پروژها غافل شویم، می‌توانیم براساس نقشه جامع مهندسی و تعامل آن با فرهنگ جامعه ایرانی اسلامی ساخت و سازها را در آرامستان‌های استان تعمیم بخشیم.

راه اندازی گلخانه در بهشت رحمت

وی با اشاره به اینکه وجود یک گلخانه با تولید و پرورش انواع مختلف گل و گیاه و توزیع در سطح استان با هدف رفع نیاز گل‌های فصلی سطح شهر به وضوح احساس می‌شود، افزود: احداث و راه‌اندازی گلخانه مدرن باید بصورت سرمایه گذاری و مشارکتی با سازمان مدیریت آرامستان‌ها انجام شود

دستگاه‌ها پاسخگوی مطالبات مردم در شورای شهر باشند

مصطفی حیدری نیز در ادامه با گلایه از عدم پاسخگویی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان به شورای اسلامی شهرکرد، افزود: هدف از تشکیل شورای شهر خدمت به مردم و رسیدگی به مشکلات مردم است، اما بی‌مهری برخی مسئولان و عدم پاسخگویی آنان به مطالبات به حق مردمی در شهرکرد سبب شده پیگیری‌های انجام شده بدون پاسخ باقی بماند.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به توسعه همه جانبه شهری، افزود: شهرکرد نیازمند یک مدیریت شهری خوب و استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌هاست اما نباید فراموش کرد که مدیریت‌ شهری زمانی موفق است که دستگاه‌های مختلف با شورای اسلامی شهر و شهرداری وحدت رویه داشته باشند.

وی با اشاره به قطعی برق در برنامه کنگره ملی شهدای جامعه عشایر، تاکید کرد: اداره برق باید در برنامه‌های ملی که در استان برگزار می‌شوند مشارکت داشته باشد تا شاهد قطعی برق در برنامه‌ها نباشیم.

  • نویسنده : آرمانشهر چهارمحال و بختیاری/سما عسگری