بدنبال توسعه هدفمند هستیم و هویت دهی به محلات را باید به عنوان یک اصل بپذیریم
بدنبال توسعه هدفمند هستیم و هویت دهی به محلات را باید به عنوان یک اصل بپذیریم
شهردار زاهدان در همایش روز ملی شوراها گفت: خوشبختانه مشارکت مردمی در راستای توسعه شهری و روستایی شکل گرفته و اتفاقات خوبی در حال انجام است

براهویی در همایش روز ملی شوراها افزود: شورای توسعه شهری با همکاری دستگاه های دولتی و نظامی در زاهدان شکل گرفته و تاکنون ۹۷ مصوبه تصویب شده که باید در تمامی شهرستان های استان نیز این مهم انجام شود.

شهردار زاهدان ادامه داد: سه تیم برای آسفالت معابر و خیابان ها در سطح شهر فعال هستند که امیدواریم تا پایان تیرماه به اتمام برسد و در زمینه تامین قیر نیز اقداماتی انجام شده است.

وی گفت: در حوزه فضای سبز نیز ۱۶ پارک بزرگ و کوچک در حال احداث می باشد و موضوعات مختلف فرهنگی و مربوط به شوراها و محلات در حال بررسی است.

براهویی افزود: مهمترین معضل زاهدان حاشیه نشینی است که حجم بزرگی از این شهر را در برگرفته و رفع این معضل نیازمند عزم ملی است.

مهمترین مساله پیش روی شورا ضعف قوانین است

حسن سپاهی در همایش روز ملی شوراها افزود: یکی از ویژگی های مثبت سیستان و بلوچستان وحدت و همدلی بین مردم و شوراهای این استان است که تاکنون بخوبی توانسته توطئه های دشمنان را خنثی کند.

وی بیان کرد: در قانون اساسی حدود ۱۰ اصل درباره شوراها آمده و به عنوان یک رکن در نظر گرفته شده که نیاز به بازنگری اصولی نیز دارد و دولت و مجلس باید به جامعه شوراهای سیستان و بلوچستان توجه ویژه ای داشته باشند.

رییس شورای اسلامی شهر زاهدان بیان کرد: شهرداری های استان در پرداخت حقوق پرسنل و پیمانکاران با مشکل مواجه هستند و از کمبود منابع رنج می برند.

وی گفت: بحران حاشیه نشینی یکی از معضلات اصلی زاهدان است که بودجه و ردیف خاصی باید برای آن در نظر گرفته شود.

شهردار زاهدان نیز در این همایش اظهار داشت: خوشبختانه مشارکت مردمی در راستای توسعه شهری و روستایی شکل گرفته و اتفاقات خوبی در حال انجام است.