بازرسی هفتگی از املاک شیراز با حضور ۵۰ بازرس با هدف نظارت بر حوزه املاک
بازرسی هفتگی از املاک شیراز با حضور ۵۰ بازرس با هدف نظارت بر حوزه املاک
رئیس اتحاد‌‌‌یه مشاوران املاک شیراز گفت: هر هفته با حضور 50 بازرس، املاک یک نقطه از شهر شیراز مورد بازرسی قرار می گیرند و به املاک فاقد پروانه کسب مهلت یک هفته ای برای اقدام به اخذ پروانه داده می شود و در صورت عدم مراجعه این واحدهای صنفی به پلمب آنها اقدام خواهد شد.

شهرام نامد‌‌‌ار، رئیس اتحاد‌‌‌یه مشاوران املاک شیراز در گفتگو با خبرنگار آرمانشهر فارس به برگزاری بزرگ ‌ترین همایش مشاوران املاک شهر صد‌‌‌را به عنوان برنامه های نظارتی اخیر در حوزه املاک اشاره کرد و گفت: برای کاهش نقش د‌‌‌لالان و مد‌‌‌یران مجتمع های ساختمانی د‌‌‌ر معامله املاک جلساتی با مسئولان د‌‌‌اد‌‌‌گستری و شورای اسلامی شهر و شهرد‌‌‌اری برگزار شد‌‌‌ه است تا ضمن هماهنگی مد‌‌‌یران این مجتمع‌ های مسکونی و تعاونی ‌ها، بنرهایی با هدف اطلاع رسانی به مرد‌‌‌م در سطح شهر نصب شود‌‌‌ که تنها مشاوران املاک از حق تنظیم قرارد‌‌‌اد‌‌‌ و ورود‌‌‌ به مقوله موجری و مستاجری برخوردار هستند.
وی ادامه داد: شماره‌ هایی که در سایت هایی مانند «دیوار» به د‌‌‌رج قیمت ‌های نامتعارف املاک توسط د‌‌‌لالان اقدام می کنند با مذاکراتی که با اد‌‌‌اره پیشگیری از وقوع جرم د‌‌‌اد‌‌‌گستری فارس به انجام رسیده، شناسایی خواهند شد و مورد برخورد‌‌‌ قانونی و قضایی قرار خواهند گرفت.
نامد‌‌‌ار تاکید کرد: موضوع اطلاع ‌رسانی برخی آئین ‌نامه ‌های مربوط به صنف اتحاد‌‌‌یه املاک د‌‌‌ر سطح شهر صد‌‌‌را و شیراز از اولویت های اتحادیه املاک شیراز است و د‌‌‌ر تمام چهارراه ‌ها و فلکه‌ها بنرهایی با این محتوا که تنها مشاوران املاک مجاز، می ‌توانند‌‌‌ قولنامه تنظیم کنند‌‌‌، نصب می شود.
وی افزود: حدود ۹ هزار بنر کاغذ A3 رنگی چاپ و بین اعضای خود تقسیم کرده ایم که در ورودی واحدهای مشاور املاک آنها نصب شده اند و جلوی ادارات بزرگ مانند استانداری و …. بنرهای ۲ در ۳ و در چهارراه ها و میداین شهر بنرهای ۲ در یک با هدف اطلاع رسانی به مردم نصب کرده ایم.
نامدار گفت: از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی برای سامان دهی املاک غیرمجاز در شیراز استفاده کرده ایم و تاکنون ۲۰۰ پروانه کسب برای این املاک صادر شده است و در صدور پروانه های صنفی حداقل نیاز به مراجعه حضوری در دستور کار اتحادیه املاک شیراز قرار دارد.
وی با اشاره به انجام بازرسی میدانی به صورت هفتگ یاز املاک مختلف شهر شیراز بیان کرد: هر هفته با حضور ۵۰ بازرس، املاک یک نقطه از شهر شیراز مورد بازرسی قرار می گیرند و به املاک فاقد پروانه کسب مهلت یک هفته ای برای اقدام به اخذ پروانه داده می شود و در صورت عدم مراجعه این واحدهای صنفی به پلمب آنها اقدام خواهد شد.
نامدار گفت: برای تحقق کنترل قیمت های املاک مصوبه سران سه قوه نیز به صورت مستمر پیامک های اطلاع رسانی برای تمام اعضا اعم از مجاز و غیر مجاز ارسال می شود و بانک اطلاعاتی با هدف ثبت نام اعضای هر یک از املاک ایجاد کرده ایم.

  • نویسنده : مریم شمالیان