الگوبرداری از کیش در طرح جامع شهر همدان
الگوبرداری از کیش در طرح جامع شهر همدان

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، مهدی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه مدیریتی استان همدان اظهار کرد: استفاده‌نکردن از مدیران توانمند در استان و بهره‌گیری از آن‌ها در سایر نقاط کشور جای تأمل دارد. وی مدیریت متمرکز و یکپارچه شهری را از جمله موارد قابل الگوبرداری در مدیریت کیش […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

مهدی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه مدیریتی استان همدان اظهار کرد: استفاده‌نکردن از مدیران توانمند در استان و بهره‌گیری از آن‌ها در سایر نقاط کشور جای تأمل دارد.

وی مدیریت متمرکز و یکپارچه شهری را از جمله موارد قابل الگوبرداری در مدیریت کیش برشمرد و افزود: نبود چراغ قرمز به عنوان یک برند در این شهر به معنای مؤثر بودن آموزش شهروندی و بیانگر آن است که سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه شاخصه پایین تراکم جمعیتی یا همان نفر در هکتار در شهر کیش از موارد قابل توجه است، اضافه کرد: بزرگترین مشکل در شهر همدان آمار نفر در هکتار بالا است که امیدوارم در طرح جامع شهری با الگوبرداری از کیش شاهد کاهش نفر در هکتار در همدان نیز باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه باید در تفاهم‌نامه‌ای از ظرفیت‌های گردشگری دو نقطه کیش و همدان برای هم‌افزایی استفاده کنیم، گفت: کیش با ورود گردشگران داخلی و خارجی ظرفیت بسیار خوبی برای معرفی همدان است.

به گزارش ایمنا، کیش یک جزیره تفریحی ورزشی در شهرستان بندر لنگه، استان هرمزگان در جنوب ایران واقع در خلیج فارس است که به دلیل وجود منطقه آزاد تجاری، مراکز تفریحی و تجاری، جاذبه‌های گردشگری و هتل‌های زیاد یکی از مقاصد مهم گردشگری در ایران به‌شمار می‌رود و جمعیت آن حدود ۴۰٬۰۰۰ نفر است که سالانه حدود دو میلیون گردشگر از آن بازدید می‌کنند.