افزایش ۱۰۳۰ میلیارد تومانی بودجه پیشنهادی شهرداری اصفهان
افزایش ۱۰۳۰ میلیارد تومانی بودجه پیشنهادی شهرداری اصفهان

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار ایمنا، علی صالحی امروز _پنجشنبه بیست‌وهفتم بهمن_ در گفت‌وگوی خبری پس از هفتادوششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) اظهار کرد: جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر امروز با بررسی چند لایحه و تصویب بودجه ۱۴۰۲ شهرداری برگزار شد. وی […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی صالحی امروز _پنجشنبه بیست‌وهفتم بهمن_ در گفت‌وگوی خبری پس از هفتادوششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) اظهار کرد: جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر امروز با بررسی چند لایحه و تصویب بودجه ۱۴۰۲ شهرداری برگزار شد.

وی با اشاره به بررسی دو لایحه دو فوریتی در جلسه امروز ادامه داد: یکی از این لوایح مربوط جابه‌جایی منابع نقدی و خرید مصالح برای سال ۱۴۰۲ بود که دو فوریت و اصل آن رأی آورد، بر این اساس ۱۳۰ میلیارد تومان از اعتبارات شهرداری برای خرید مصالح هزینه خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: فهرست بهای پیشنهادی خدماتی که در نوروز به‌ویژه در باغ فدک قرار است توسط شهرداری اصفهان ارائه شود به صحن شورا آمد و این عناوین با تغییراتی نسبت به سال گذشته برای نوروز ۱۴۰۲ تصویب شد که نرخ نهایی آن پس از طی مراحل قانونی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به انتخاب دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در شورای بهره‌وری تصریح کرد: آقایان فلاح و نباتی‌نژاد به عنوان نمایندگان شورای اسلامی شهر اصفهان در این شورا انتخاب شدند.

صالحی با اشاره به تصویب بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اصفهان افزود: پس از جمع‌بندی جلساتی که در یک ماه گذشته به‌صورت مستمر برگزار شد، نتیجه نهایی بررسی‌ها در قالب بودجه ۲۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومانی با اضافه شدن حدود ۱,۰۳۰ میلیارد تومان با پیشنهاد اعضا به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: به این ترتیب بودجه ۲۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومانی شهرداری، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه برای سال ۱۴۰۲ تصویب شد. بر این اساس بودجه شهرداری ۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود که نسبت به اصلاح بودجه ۱۲ هزار و ۳۳۳ میلیاردی سال جاری، برای سال آینده رشد ۶۲ درصدی خواهد داشت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: ۷۳ درصد از بودجه به حوزه‌های عمرانی و ۲۷ درصد مربوط به امور جاری است.

وی ادامه داد: مهمترین محورهای بودجه سال آینده، علاوه بر وظایف ذاتی شهرداری که بخشی از آن مربوط به حفظ فضای سبز و خدمات شهری است، بیشتر در حوزه حمل‌ونقل خواهد بود که بخش زیادی از مبلغ اضافه شده نیز در حوزه حمل‌ونقل به‌ویژه برای تکمیل خط دو مترو است.

صالحی خاطرنشان کرد: در بودجه حوزه فرهنگی و اجتماعی به‌منظور ایجاد زیرساخت‌ها و برگزاری رویدادها افزایش قابل توجهی داشتیم، توجه به محلات کم‌برخوردار نیز مدنظر است که نسبت به بودجه سال قبل در این بخش ۵۰ درصد افزایش را شاهد هستیم.

وی با اشاره به نگاه بودجه به حوزه تفریح و نشاط و گردشگری اظهار کرد: عددی بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان مستقیم به عنوان سرمایه‌گذاری شهرداری برای تقویت زیرساخت‌های تفریحی در نظر گرفته شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار امیدواری کرد: با تاکیداتی که شورا در انضباط بودجه‌ای و اهداف تعیین شده در منشور شورا و شهر و انضباط در پروژه‌های اولویت‌دار مدنظر دارد، سال آینده نسبت به امسال بیشتر به اهداف برنامه ریزی شده دست پیدا کنیم.