ارتقای رفاه شهروندی و توسعه گردشگری و فرهنگی با اجرای پروژه محور فهندژ سعدی
ارتقای رفاه شهروندی و توسعه گردشگری و فرهنگی با اجرای پروژه محور فهندژ سعدی
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: پروژه محور فهندژ سعدی اقدامی ماندگار در ارتقای رفاه شهروندی و توسعه گردشگری و فرهنگی خواهد بود.

به گزارش آرمانشهر، دکتر محمد امین، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در حاشیه بازدید از برخی طرح ها و پروژه های عمرانی شهرداری منطقه سه با اشاره به پروژه احداث خیابان ۲۴ متری حاج عزت الله فهندژ سعدی، گفت: این پروژه به دلیل اینکه در بافت تاریخی منطقه سه شهرداری در دست اجرا می باشد، یکی از پروژه های مهم شهر شیراز محسوب می شود که پس از اجرا، اقدامی ارزشمند و ماندگار در ارتقای رفاه شهروندی و توسعه گردشگری و فرهنگی اجتماعی منطقه خواهد بود.

وی افزود: زحمات و تلاش مدیریت و مجموعه شهرداری منطقه سه شیراز در اجرا و جابجایی تاسیسات زیر زمینی این پروژه قابل تقدیر است و بحمدالله با تلاش این شهرداری و همکاری دیگر دستگاه ها، پس از اجرا و جابجایی تاسیسات زیرزمینی، پروژه روند عمرانی خوبی را طی می کند و این امید را داریم که با ادامه این روند، این خیابان حدود یک کیلومتری ظرف ۲ ماه آینده به بهره برداری برسد.

امین در ادامه تهسیل تردد شهروندان از معابر شهری را مهم برشمرد و گفت: عملیات روکش آسفالت منطقه سه شهرداری و دیگر نقاط سطح شهر در همین راستا در حال انجام است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز اعلام کرد: به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر به شهروندان در ماه جاری حدود ۲ کیلومتر لوله گذاری هدایت آب های سطحی در منطقه سه شهرداری انجام شده و همچنان در حال انجام است ولوله گذاری کوچه ۵ بلوار تلاش شرقی و پارسیان شمالی در شهرک رکن آباد و لوله گذاری دروازه قرآن از جمله این پروژه هاست.

وی ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه گردشگری، جذب گردشگر و تامین نشاط و شادابی شهروندان را مهم قلمداد کرد و گفت: در این راستا فاز اول پروژه احیا و بهسازی باغ ملی با هزینه ای بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد روند پایانی اجرایی خود را طی می کند و به زودی بهره برداری و تقدیم شهروندان فهیم شیرازی می شود.

کریم شکوهیان، شهردار منطقه سه شیراز نیز در این بازدید تامین رفاه و آسایش شهروندان را جزو ضروری ترین اهداف این شهرداری برشمرد و بیان داشت: همه تلاشمان بر این است تا با اجرای پروژه های مختلف عمرانی،خدماتی در سطح منطقه، این مهم را محقق سازیم.

وی به پروژه احداث خیابان ۲۴ متری حاج عزت الله فهندژ سعدی اشاره کرد و افزود: این پروژه با رویکرد ایجاد فضایی مناسب برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان و توسعه و ارتقای بستر فرهنگی، گردشگری در حال اجرا است.

شکوهیان هزینه  تملک و اجرای این پروژه را افزون بر ۱۳۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر عملیان کانیوا، جدول گذاری و زیرسازی این پروژه در حال انجام است و تلاشمان بر این است تا این پروژه ظرف دو ماه آینده به بهره برداری برسد.

شهردار منطقه سه شیراز در پایان از صبر و تحمل مردم در اجرای پروژه های عمرانی قدردانی و خاطرنشان کرد: اگرچه مردم عزیز در طول اجرای پروژه های عمرانی با سختی هایی مواجه می شوند اما یقینا پس از افتتاح با ایجاد رفاه برای آنها، شیرینی اجرای این پروژه ها را خواهند چشید.