احیای آرامگاه آبش خاتون به همت شهرداری منطقه ۲ شیراز با هدف توجه به ارزش جایگاه زن
احیای آرامگاه آبش خاتون به همت شهرداری منطقه ۲ شیراز با هدف توجه به ارزش جایگاه زن
شهردار منطقه 2 شیراز گفت: طرح احیای آرامگاه آبش خاتون با هدف توجه به ارزش جایگاه زن توسط شهرداری منطقه 2 به انجام رسیده است و در قالب آن در شاه داعی الی الله هم پروژه گردشگری انجام می دهیم و سازمان آرامستان ها هم، دارالسلام را اگر به سرانجام برساند یک محور گردشگری مذهبی از آرامگاه آبش خاتون، شاه داعی الی الله و دارالسلام در شیراز ایجاد خواهد شد.

به گزارش آرمانشهر فارس، محمد تولائی شیرازی، شهردار منطقه ۲ شیراز در نشست خبری با خبرنگاران گفت: منطقه ۲ شهرداری شیراز دارای بافت های تجاری مرغوب است و توسعه عدالت اجتماعی و خدمت صادقانه به شهروندان سرلوحه کار شهرداری این منطقه است.

وی ادامه داد: با حضور محمدتقی تذروی، ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در این منطقه از ظرفیت یاوران شورا استفاده مطلوبی شده است و به عمق محلات نفوذ کرده و نیازهای مردم شناسنامه دار و احصا شده است و پروژه ها مبتنی بر اصول علمی قرار گرفته اند و ۱۰۵ پروژه عمرانی و خدمات شهری تعریف و به قرارداد رسیده است و ۹۰ پروژه در سامانه برای مناقصه تکمیل شده است.

تولائی شیرازی با تاکید بر اینکه اولویت ما کار گروهی است هم اظهار کرد:

میانگین سنی مدیران منطقه ۲ حدود ۳۸ سال است و بر استفاده از نیروهای جوان تاکید داریم و تراکنش فعالیت های عمرانی و خدمات شهری در تمام سطح منطقه ۲ تعریف شده است.

وی افزود: منطقه ۲ شهرداری شیراز به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است و در سال آینده یک کارگاه عمرانی در سطح منطقه به وسعت ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار خواهیم داشت و تاکنون در فعالیت های اخیر ۵۷۸۵۰ متر مربع اجرای آسفالت در منطقه ۲ به انجام رسیده است.

تولائی شیرازی اعلام کرد: مهمترین پروژه های ما احداث ۴۵ متری محراب، اجرای پیاده راه ها با عرض مناسب، مسیرهای دوچرخه، استفاده از ظرفیت میدان گاه های شهری، بهسازی محل عابر پیاده چهارراه خیرات، ایجاد مسیر نابینایان و … بوده است و با هدف کم کردن فاصله طبقاتی بین شمال و جنوب شهر اقدام به اجرای پروژه ها کرده ایم.

وی ادامه داد: ۷۵ میلیارد تومان هزینه پروژه های عمده عمرانی منطقه بدون هزینه تملکات و ۶۳ میلیارد تومان هزینه پروژه های محرومیت زدایی بوده است و لوح برتر به منطقه ۲ به عنوان منطقه برتر در حوزه محرومیت زدایی اهدا شده است و در سال آینده ۱۶ پروژه بزرگ در منطقه تعریف کرده ایم.

 

وی با اشاره به اقدام مطلوب شهرداری منطقه ۲ در خصوص آرامگاه «آبش خاتون» بیان کرد:  این طرح با هدف توجه به ارزش جایگاه زن با احیای آرامگاه آبش خاتون به انجام رسیده است و در قالب آن در شاه داعی الی الله پروژه گردشگری انجام می دهیم و سازمان آرامستان ها هم، دارالسلام را اگر به سرانجام برساند یک محور گردشگری مذهبی از آرامگاه آبش خاتون، شاه داعی الی الله و دارالسلام در شیراز ایجاد خواهد شد.

شهردار منطقه ۲ شیراز ادامه داد: در ۱۴۰۲ شاهداعی الی الله تکمیل خواهد شد و آبش خاتون شاید به ۱۴۰۳ برسد و در پروژه آبش خاتون، مرمت آرامگاه آبش خاتون در اولویت قرار دارد.

وی اضافه کرد: میانگین عملکرد و به نتیجه رسیدن کمیسیون ماده ۱۰۰ در منطقه ۲ به ۴۷ روز رسیده است.

شهردار این منطقه تصریح کرد: انعکاس اقدامات شهرداری ها توسط رسانه ها نقش موثری در اطلاع رسانی به مردم دارد و المان های نوروزی زیبایی در ۵ نقطه منطقه از نصب خواهیم کرد.

وی با تاکید بر توجه به مقوله فرهنگی و فرهنگ شهروندی هم گفت:  ۱۴۵ برنامه با حضور متخصصان که شامل یادواره شهدا، ۲۲ جشن بزرگ شعبانیه و … طی ۸ ماه گذشته در منطقه به انجام رسیده است.

شورای اسلامی شهر شیراز بر موضوع نظارت بر مناطق تاکید دارد

محمدتقی تذروی، ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۲ هم گفت: رسانه پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است و اقدامات انجام شده مطلوب در این منطقه شاهد یک کار گروهی است و وجود ناظر در منطقه در مناطق شهرداری تاثیر مطلوبی دارد.

 

وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر شیراز بر موضوع نظارت بر مناطق تاکید دارد و یکی از مصوبات شورا، بودجه مناطق است و بر اجرای عدالت اجتماعی در محلات مختلف شهر تاکید داریم

تذروی تاکید کرد: اجرای پروژه های مختلف در سطح مناطق، تغییر فرهنگ را در پی دارد و در اولویت تملک هم ناظران شورا در مناطق دخالت دارند تا پروژه های اولویت دار تسریع شوند و دوشنبه های هر هفته با مردم منطقه دیدار دارم و به حرف ها و درخواست های آنها گوش می دهیم.

  • نویسنده : مریم شمالیان