شهرداری‌ها در قبال مسائل ملی و اعتقادی، مسئولیت دارند
شهرداری‌ها در قبال مسائل ملی و اعتقادی، مسئولیت دارند
عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی اقدام شهرداری تهران در اختصاص بودجه برای برگزاری حمایت از هیئات مذهبی ونیز حماسه پیاده روی اربعین را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: شهرداری‌ها در قبال مسائل ملی و اعتقادی، مسئولیت دارند.

مجتبی سلگی / کیومرث سرمدی در گفت و گو با آرمانشهر، اظهار کرد: حماسه بزرگ اربعین برای ما جنبه اعتقادی و سیاسی دارد و با توجه به موقعیتی که ما در دنیا و جهان اسلام داریم این اقدام در کمک به برگزاری شایسته اربعین حرکت بسیار مثبتی است.

عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تمام دستگاه‌های مربوطه باید در برگزاری هرچه بهتر این حماسه همکاری لازم را داشته باشند، تصریح کرد: انجام برخی امور شاید بخشی از وظایف شهرداری باشد اما تمام دستگاه ها نیز باید در کنار شهرداری وارد عمل شوند.
سرمدی در رابطه با برگزاری رویداد عطر سیب و حمایت شهرداری تهران از هیئات مذهبی، یادآور شد: به اعتقاد من شهرداری‌ها در برابر مسائل ملی، مذهبی، اعتقادی و مسئولیت‌های اجتماعی وظیفه‌هایی دارند که این حمایت شهرداری از هیئات از جمله مسئولیت‌ها در این بخش به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اهمیت هزینه کرد برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن حماسه اربعین خسینی افزود: شهرداری می‌تواند در این حماسه بزرگ، خدمات رفاهی را به زائران ارائه دهد و کمک به رعایت بهداشت و نظافت مسیر عبوری زائران را عهده دار شود و در این زمینه نقش داشته باشد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: زمانی که اقدام خوبی در راستای مسائل اعتقادی و بالا بردن اعتماد مردم انجام می‌شود، این هجمه‌ها نیز در برخی فضاها رخ نشان می‌دهد.

وی با اشاره به هجمه‌های صورت گرفته نسبت به حمایت مدیریت شهری از هیئات مذهبی، خاطرنشان کرد: این هجمه‌ها مشابه هجمه‌هایی است که وقتی حرکت مثبتی صورت می‌گیرد، به جریان می‌افتد.

وی ادامه داد: هجمه‌های شکل گرفته طبیعی نیست و با برنامه انجام می‌شود و هر حرکت مثبتی صورت بگیرد حاشیه‌ها نیز به دنبال آن شکل خواهد گرفت و حجمع ها درباره حمایت شهرداری از هیئات مذهبی نیز در همین مقوله می گنجد.

  • منبع خبر : مجتبی سلگی