۱۵۰۰ هکتار از فضای سبز شهرکرد باید احیاء شود
۱۵۰۰ هکتار از فضای سبز شهرکرد باید احیاء شود
سرپرست شهرداری شهرکرد گفت: از مجموع 2 هزار هکتار فضای سبز شهرکرد 1500 هکتار آن نیاز به احیاء دارد چراکه به دلیل کمبود آب رو به خشک شدن می‌رود.

عبدالصادق نجفی در جلسه با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه نیازهای مردم در شهر باید رفع شود و این امر مستلزم همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌ها است، اظهارداشت: با توجه به اینکه محل تأمین اعتبارات شهرداری از جیب مردم است اگر هماهنگی و همراهی بین دستگاهی برای رفع نیازهای مردم وجود داشته باشد در این شرایط کنونی فشار کمتری به شهروندان وارد می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت اجرای طرح استفاده از پساب فاضلاب افزود: در حال حاضر حدود ۲ هزار همکتار فضای سبز در شهرکرد وجود دارد که تنها قریب به ۵۰۰ هکتار آن احیا شده است و مابقی آن به علت کمبود و یا نبود آب احیاء نشده است و رو به خشکیدگی رفته است.

سرپرست شهرداری شهرکرد بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در حوزه آب و تامین آن وجود دارد، درخواست داریم که بحث پساب شهرکرد را در اسرع وقت و با اولویت حل کنید تا شهرداری بتواند با استفاده از این پساب فضای سبز مورد نیاز شهر را تامین کند.

احمدرضا محمدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در ادامه جلسه گفت: با توجه به اینکه با کمبود آب در استان مواجه هستیم بنابراین باید زیرساخت‌های لازم برای هدایت آب‌های سطحی تأمین شود.

وی افزود: در همین راستا بارش‌های زمستان به سمت چاه‌های در اختیار شهرداری هدایت شد که جا دارد از همکاری به موقع شهرداری تشکر و قدردانی کنیم.

در پایان جلسه با اهداء لوح تقدیر از زحمات و همراهی‌های مهندس نجفی سرپرست شهرداری شهرکرد و مهندس هاشمی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تقدیر شد.

  • منبع خبر : آرمانشهر چهارمحال و بختیاری