۶۵ دستگاه اتوبوس جدید به شهرداری تهران تحویل داده می شود
۶۵ دستگاه اتوبوس جدید به شهرداری تهران تحویل داده می شود
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: تعدادی اتوبوس خریداری شده که ۶۵ دستگاه در ماه جاری به شهرداری تحویل داده می‌شود.

به گزارش آرمانشهر ، سید مجتبی شفیعی درباره اقدامات اجرایی برای بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی تا پایان سال ۱۴۰۰، توضیح داد: از ابتدای مهر، یک برنامه شش ماهه دنبال می‌شود تا به تدریج به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شود. حدود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس که به علت مخازن CNG متوقف شده بودند درحال برگشت به چرخه فعالیت و بهره برداری هستند. قرارداد جایگزینی مخازن CNG جدید هفته گذشته منعقد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه بیان کرد: همچنین تعدادی اتوبوس خریداری شده که ماه گذشته ۱۱۰ دستگاه اتوبوس تک کابین وارد مدار بهره برداری شد و ۶۵ دستگاه دیگر در ماه جاری به شهرداری تحویل داده می‌شود. البته ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر تا پایان امسال به ناوگان اضافه خواهد شد.

شفیعی با بیان اینکه در این میان اورهال اتوبوس و واگن‌های مترو نیز انجام می‌شود، عنوان کرد: مجموعه اجرای این عملکردها تا پایان سال وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی را بهبود می‌بخشد اما تحول بزرگ در توسعه ناوگان منوط به مدت زمان بیشتر است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری شهر