۵۲ دهیاری در خراسان جنوبی تاسیس می شود
۵۲ دهیاری در خراسان جنوبی تاسیس می شود
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از موافقت وزیر کشور با تاسیس ۵۲ دهیاری جدید در روستاهای استان خراسان جنوبی و ابلاغ آن به استانداری این استان خبر داد.

به گزارش آرمانشهر ، به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور؛ علی قربانی با بیان خبر فوق افزود: در این ابلاغیه ذکر شده که پیشنهاد تاسیس دهیاری در تعدادی از روستاهای استان خراسان جنوبی با عنایت به ماده واحده قانون تاسیس دهیاریهای خودکفا (مصوب۱۳۷۷.۴.۱۴) و در صورتی که خارج از محدوده شهرهای همجوار باشند، بلامانع اعلام می گردد.
 
وی ادامه داد: همچنین از استانداری خراسان جنوبی خواسته شده که طبق قوانین و مقررات مربوطه نسبت به تاسیس دهیاری در روستاهای مذکور اقدام و شروع به کار این دهیاری ها را به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام نماید.
 
وی اضافه کرد: این دهیاری ها در روستاهای تابعه شهرستان های بیرجند، بشرویه، خوسف، درمیان، زیرکوه، سربیشه، طبس، فردوس، قائنات و نهبندان تاسیس می شوند.
 
قربانی همچنین با بیان اینکه تعداد مجوزهای دهیاری‌ صادره برای استان خراسان جنوبی به یک هزار و ۳۵ رسید، اعلام کرد: تاکنون در سراسر کشور ۳۷ هزار و ۲۲۸  مجوز برای تاسیس دهیاری صادر شده است.
 
شایان ذکر است در صورتی که روستائی واجد شرایط جمعیتی برای تاسیس مجوز دهیاری باشد، شورای اسلامی روستا باید به نمایندگی از اهالی روستا برای این امر اعلام آمادگی نماید.