۲۷ پروژه عمرانی در سطح شهر خرم‌آباد فعال است
۲۷ پروژه عمرانی در سطح شهر خرم‌آباد فعال است
رئیس شورای شهر خرم‌آباد گفت: شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق و گسترده به مردم در اولویت کاری شورای شهر ششم قرار دارد.

به گزارش آرمانشهر رضا بیرانوند در جلسه رسمی شورای شهر، با اشاره به وظایف و اختیارات شورا، اظهار کرد: شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق و گسترده به مردم، روحیه بسیجی، ارتباط دائمی با مردم، گزینش و نظارت بر شهرداران سطح شهر و مسائل فرهنگی در اولویت کاری شورای شهر ششم قرار دارد.

وی ادامه داد: در راستای مطالبه‌گری مردم باید امکانات و زیرساخت‌ها هم فراهم شود تا شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق از طریق رسانه‌ها به‌درستی صورت بگیرد.

رئیس شورای شهر خرم‌آباد با اشاره به اینکه ما شورای شهر هستیم و نه شورای شهرداری، بیان کرد: تعامل و همکاری بین ادارات برای رفع مشکلات مردم در جلسات گذشته صورت گرفته و نهایت تلاش خود را در این زمینه داشته‌ایم.

بیرانوند با اشاره به اینکه برای توسعه شهر باید همه دستگاه‌های اجرایی پای‌کار باشند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته بودجه شهرداری خرم‌آباد ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است که حداقل نصف این هزینه به‌جای حقوق کارمندان پرداخت شده و فقط ۲۰۰ میلیارد تومان برای صرف هزینه شهری در نظر گرفته که واقعاً هزینه ناچیزی است.

وی با اشاره به بحث درآمدی شهرداری، افزود: بیشترین درآمد شهرداری در بحث ساخت‌وساز و ارزش‌افزوده است و شهرداری خرم‌آباد در این زمینه مغروض واقع شده و برای برنامه‌ریزی شهری باید متکی به درآمد باشیم.

رئیس شورای شهر خرم‌آباد با اشاره به پروژه‌های فعال در سطح شهر ادامه داد: شهرداری خرم‌آباد با توجه به منابع درآمدی کمی که دارد اقدامات خوبی هم صورت گرفته که در حال حاضر ۲۷ پروژه در سطح شهر خرم‌آباد فعال هستند.

بیرانوند عنوان کرد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات اصلی شهر خرم‌آباد گره ترافیکی است که در این حوزه اقدام به ساخت سه تقاطع غیرهمسطح در سطح شهر کرده‌ایم که بتوانیم گرهی از مشکلات ترافیکی شهری را رفع کنیم.