کیفیت هوای شهر تهران در شرایط قابل قبول است
کیفیت هوای شهر تهران در شرایط قابل قبول است
کیفیت هوای تهران امروز (چهارشنبه) با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۶۱در شرایط قابل قبول است.

به گزارش آرمانشهر ، به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز نیز روی شاخص ۱۰۴در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۲، اُزن با شاخص ۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۹ و مونوکسیدکربن با شاخص ۲۹ بود.

ایستگاه  شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۶۳ و ایستگاه شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۶۹ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه  شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۵۷،  دانشگاه علم و صنعت منطقه چهار با شاخص ۱۵۵و سوهانک منطقه یک با شاخص ۱۴۸  ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۳ روز هوای پاک، ۱۸۹روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۴۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

  • منبع خبر : ایرنا