کمیسیون های شورای اسلامی شهر ملایر در این دوره فعال شد
کمیسیون های شورای اسلامی شهر ملایر در این دوره فعال شد
رئیس شورای شهر ملایر مطرح کرد: فعال شدن کمیسیون های شورای شهر به ویژه کمیسیون عمران و نیز احیای مجدد ملاقات عمومی دو گام مثبت این دوره شورای شهر ملایر است.

به گزارش آرمانشهر ، حجت الاسلام علی سبزینی در جمع خبرنگاران از برگزاری ۴۳ جلسه رسمی از زمان آغاز بکار رسمی ششمین دوره شورای اسلامی شهر ملایر خبر داد و گفت: با احتساب تشکیل ۱۲ جلسه کمیسیون های شورای شهر، در مجموع ۵۵ جلسه از زمان آغاز بکار رسمی شورا برگزار شده است.

سبزینی با بیان اینکه در این مدت ۷۶۵ نامه برای بررسی و تصویب به دست اعضای شورای شهر رسیده است، اظهار کرد: طی این مدت ۱۸۴ مجوز برای شهرداری صادر شده است همچنین ۱۵ مصوبه توسط کمیته تطبیق رد شده و برای ۱۸ مصوبه نیز مستندات ارائه شده است.

وی انتخاب حسین بابایی بعنوان سرپرست شهرداری را نخستین گام مثبت اعضای شورای ششم دانست و تاکید کرد: انتخاب روسای کمیسیون های شورای شهر، دعوت از مدیر توزیع شبکه برق شهرستان و بررسی دلایل خاموشی های معابر و میادین سطح شهر و تهاتر شرکت توزیع نیروی برق با شهرداری ملایر و مرتفع شدن بدهی ۵۰ میلیارد ریالی شهرداری به این شرکت از دیگر مصوبات شورای ششم در چند ماه اخیر است.

سبزینی تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار را از دیگر اقدامات و مصوبات شورای ششم برشمرد و افزود: انتخاب غلامرضا کرمی بعنوان شهردار ملایر پنجمین مصوبه شورا بود که مورد تایید استانداری قرار نگرفت و جایی برای اصرار بر مصوبه هم نبود و در نهایت به سراغ انتخاب دیگری برای سمت شهردار رفتیم.

رییس شورای شهر ملایر با اشاره به ساماندهی ورزش صبحگاهی در ۵ پارک سطح شهر و بکارگیری مربیان متخصص و بومی، تصریح کرد: تعدیل قرارداد یکی از پیمانکاران شرکت تنظیف بدلیل مشکلات به وجود آمده، تجلیل از ایثارگران دوران دفاع مقدس، انتخاب مجید فرجی با ۶ رای موافق بعنوان شهردار ملایر و حمایت مالی از تیم هندبال بانوان شهرستان از دیگر مصوبات شورای ششم بوده است.

وی با تاکید بر تداوم حمایت از تیم هندبال بانوان، موافقت با مساعدت مالی به فرماندهی نیروی انتظامی، مساعدت مالی به ستاد ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر برای پخت نذری در روز اربعین و احیای مصوبه ممنوعیت نصب گلدان و بالا سری در آرامستان بهشت هاجر را از دیگر مصوبات شورای ششم در مدت یاد شده برشمرد.

سبزینی در بخش دیگری مطرح کرد: بنا به درخواست رانندگان تاکسی، مقرر شد که افزایش نرخ کرایه تاکسی ها در سال جدید، تغییری نداشته باشد و نرخ کرایه تاکسی ها طبق روال قبل از اذان مغرب به بعد، ۵۰۰ تومان افزایش یابد.

وی با تاکید بر لزوم احیای هیئت امنای آرامستان بهشت هاجر، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود فضا، در حال بررسی طرح دو و سه طبقه شدن قبرها در آرامستان بهشت هاجر هستیم.

رییس شورای شهر ملایر از بررسی طرح افزایش نرخ جریمه های ماده ۱۰۰  شهرداری و نیز افزایش ۲۵ درصدی قیمت منطقه ای و اجرایی شدن آن از سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: فعال شدن کمیسیون های شورای شهر به ویژه کمیسیون عمران و نیز احیای مجدد ملاقات عمومی دو گام مثبت این دوره شورای شهر ملایر است.

به دنبال جذب سرمایه گذار برای مرمت خانه منصوری هستیم

در ادامه نایب رییس شورای شهر ملایر تعیین تکلیف ملک راستان، خانه منصوری و یک قطعه زمین ۱۷ هکتاری در بلوار شهید سلیمانی(جاده سلامت) را از مهم ترین طرح های در حال بررسی در کمیسیون عمران شورای شهر برشمرد و گفت: پس از تملک خانه منصوری، در حال حاضر به دنبال جذب سرمایه گذار برای مرمت این بنای تاریخی هستیم.

مظاهر روزبهانی با بیان اینکه به دنبال جذب سرمایه گذار برای تبدیل ملک راستان به یک مرکز خرید تجاری هستیم، مطرح کرد: با توجه به لزوم بررسی طرح ها و پروژه های عمرانی در کمیسیون عمران شورای شهر، جای خالی این کمیسیون در شورا وجود داشت که خوشبختانه تا بحال چندین جلسه توسط این کمیسیون تشکیل شده و نتایج خوبی داشته است.

احداث پل دکتر احمدی باید بر پایه نظر مشاوران ترافیکی انجام شود

یکی دیگر از اعضای شورای شهر ملایر اظهار کرد: اعضای شورای ششم نگاه ویژه ای به شفاف سازی عملکرد و استفاده از ظرفیت های درون شهری و برون شهری دارند.

عباس جوکار ضمن اشاره به بیش از ۱۰ بازدید میدانی از پروژه های ترافیکی و عمرانی و بررسی راهکارهای اجرایی شدن این پروژه ها، دیدار با وزرا و مدیران استانی برای جذب اعتبارات و ایجاد درآمد، حمایت از پروژه های عام المنفعه از جمله کمک به مرمت یخدان میرفتاح و نیز توجه ویژه به مناطق کم برخوردار به منظور دسترسی آسان تر مردم به خدمات شهری را از دیگر اقدامات شورای ششم برشمرد.

جوکار با تاکید بر ضرورت احداث پارک های بانوان و پیگیری اجرای این پروژه توسط اعضای شورا، اضافه کرد: طرح ممیزی املاک که شهرداری در حال اجرای آن است، درآمد و عواید مستمر و خوبی برای شهرداری خواهد داشت.

وی به تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون چندین جلسه با موضوع ساماندهی مشاغل مزاحم و مشاغلی با آلودگی زیست محیطی تشکیل شده است تا با کمترین هزینه و رضایتمندی کامل، به کمک بخش خصوصی به خارج از شهر انتقال یابند.

جوکار از تشکیل کارگروه ترافیکی خبر داد و تاکید کرد: تمامی اقدامات برای احداث پل دکتر احمدی(میدان تعاون) باید بر پایه نظرات کارشناسی شده و با نظر مشاوران ترافیکی انجام شود.

سخنگوی شورای شهر ملایر نیز استفاده از طرح‌های فعالان فرهنگی برای مناسب سازی فضای شهر در ایام محرم و صفر، هفته دفاع مقدس و ایام فاطمیه را از جمله اقدامات کمیسیون فرهنگی شورای شهر برشمرد و تصریح کرد: قرار است کلاس‌های آموزش حقوق شهروندی و آموزش خانواده با محوریت روحانیون مساجد، بسیجیان، سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش در مساجد بصورت هفتگی برگزار شود.

حجت الاسلام احمد چهاردولی به برگزاری جشن‌های مناسبتی در محله ها به ویژه محله های کم برخوردار اشاره کرد و گفت: زیبا سازی شهر با تصاویر شهدا و مشاهیر و نیز برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوعات مختلف از دیگر طرح های کمیسیون فرهنگی است که اجرا می‌شود.

چهاردولی از تشکیل شورا یاران و معتمدین محلات و انتقال مشکلات محلات توسط این افراد خبر داد و تاکید کرد: حمایت از سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و صنایع دستی و نیز تشکیل کمیسیون بانوان و پیگیری برای احداث دو پارک بانوان دیگر از جمله اقدامات کمیسیون فرهنگی شورا طی چند ماه اخیر است.

  • منبع خبر : ایسنا