پیشنهاد حذف بودجه جهاد تبیین در شهرداری تهران
پیشنهاد حذف بودجه جهاد تبیین در شهرداری تهران
وی با اشاره به انتقاد مقام معظم رهبری از اختصاص ردیف بودجه به جهاد تبیین در بودجه دولت اظهار کرد: ما نیز در مدیریت شهری در بودجه سال ۱۴۰۱، دو ردیف مصوب در این خصوص داریم که یک ردیف با عنوان تبیین گفتمان انقلاب به تصویب رسید که پیشنهاد می‌شود این دو ردیف حذف و اعتبار آن به احداث پروژه‌های کوچک مقیاس محلی در مناطق جنوبی تهران اختصاص داده شود.

ناصر امانی در تذکر پیش از دستور خود ضمن محکوم کردن اقدام دولت عربستان سعودی مبنی بر گردن زدن ۸۱ نفر در یک روز گفت: برخی رسانه‌ها اعلام کردند که ۴۱ نفر از این افراد از شیعیان عربستانی بودند که این نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت را محکوم می‌کنیم.

وی با اشاره به انتقاد مقام معظم رهبری از اختصاص ردیف بودجه به جهاد تبیین در بودجه دولت اظهار کرد: ما نیز در مدیریت شهری در بودجه سال ۱۴۰۱، دو ردیف مصوب در این خصوص داریم که یک ردیف با عنوان تبیین گفتمان انقلاب با بودجه پنج میلیارد تومان و دیگری تحت عنوان حمایت از چهره‌ها و موثرین جبهه انقلاب با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان به تصویب رسید که پیشنهاد می‌شود این دو ردیف حذف و اعتبار آن به احداث پروژه‌های کوچک مقیاس محلی در مناطق جنوبی تهران اختصاص داده شود.

عضو شورای شهر تهران در تذکر دیگری گفت: ملاحظه کردید که رسانه ملی در بخش‌های مختلف خبری از شفافیت شهرداری‌های کوچک به دلیل انتشار فیش حقوقی شهرداران‌شان قدردانی کرد و از مابقی شهرداران نیز خواست که فیش حقوقی خود را منتشر کنند. این در حالی است که شورای شهر تهران مصوبه‌ای دارد که براساس آن باید مزایده‌ها، مناقصه، سفرهای خارجی، فیش حقوقی و غیره در شهرداری منتشر شود و بارها رئیس کمیته شفافیت شورا در مورد عدم بروزرسانی سامانه شفافیت تذکر داد، اما متاسفانه همچنان سامانه بروزرسانی نشده است لذا در تذکری به شهردار تهران می‌خواهم که نسبت به بارگذاری اطلاعات بر روی سامانه اقدام شود.

امانی با بیان این‌که بالاخره کمیته منابع انسانی شورای شهر به آمار و لیست نیروهایی که در دوره پنجم مدیریت شهری دست پیدا کرد، اظهار کرد: آنها مدعی بودند که نیرویی جذب نکردند اما عدد قابل توجهی جذب شده‌اند.

وی با بیان این‌که باید یک سوزن به خود بزنیم و بعد یک جوالدوز به دیگران تصریح کرد: این آمار را فعلا منتشر نمی‌کنیم تا شهرداری لیست نیروهای خود را که در این دوره به شهرداری وارد شده است را در سامانه شفافیت بارگذاری کند.