پروژه مترو اسلامشهر جزو ۱۰ پروژه فعال مترو در کل کشور است
پروژه مترو اسلامشهر جزو ۱۰ پروژه فعال مترو در کل کشور است
شهردار اسلامشهر گفت: وجود تفکر بسیجی در مدیریت شهری باعث شده اجرای پروژه های عمرانی با جدیت و سرعت بیشتری پیش رود.

به گزارش آرمانشهر ، به نقل از مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر، محسن حمیدی شهردار اسلامشهر در آیین تجلیل از فرماندهان حوزه های بسیج شهر اسلامشهر بیان کرد: پروژه مترو اسلامشهر جزء ۱۰ پروژه فعال مترو در کل کشور است و علیرغم اینکه ردیف ملی دارد، تاکنون تنها حدود ۴۰ میلیارد تومان از دولت دریافت کرده‌ایم و در مقابل ۴۰۰ میلیارد تومان نیز شهرداری هزینه کرده اما اجرای این پروژه با جدیت دنبال می‌شود و تاکنون نزدیک به ۵ کیلومتر از آن حفاری شده است.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت شهر اسلامشهر افزود: مدیریت شهری اسلامشهر ماهیانه نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان هزینه دارد که صرف امور جاری و طرح‌های عمرانی مناطق می‌شود.

شهردار اسلامشهر از آغاز عملیات احداث ایستگاه میدان نماز در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با مشخص شدن پیمانکار، کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث پروژه ایستگاه میدان نماز با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان طی چند روز آینده با حضور مقامات استانی و کشوری به زمین زده می شود.

وی با بیان اینکه شهر پویاست و بیش از ۴۰ پروژه عمرانی خرد و کلان در سطح شهر در حال اجرا است، تاکید کرد: شهرداری اسلامشهر در بین شهرهای استان تهران در حوزه بازآفرینی بافت‌های فرسوده به واسطه خدماتی که در محلات کمتر برخوردار ارائه داده، به عنوان شهرداری برتر استان انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.

حمیدی با تأکید بر اینکه در مجموعه مدیریت شهری اسلامشهر همه با تفکر بسیجی موضوعات را دنبال می‌کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به ترکیب جدیدی که در شورای شهر به وجود آمده، با نگاه جامع به مسائل فرهنگی، عمرانی، طرح‌ها و پروژه‌ها در حال اجرا بوده که نشان میدهد شاکله تشکیل بسیج در راستای اعتلای ارزشهای انقلاب اسلامی و مبانی فرهنگی بوده است.