پرداخت ۵۴۷ میلیارد ریالی امور مالیاتی به شهرداری‌های استان ایلام
پرداخت ۵۴۷ میلیارد ریالی امور مالیاتی به شهرداری‌های استان ایلام
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: طی ۱۰ ماهه امسال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده مبلغ ۵۴۷ میلیارد ریال به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و امور عشایری استان پرداخت شده است.

به گزارش آرمانشهر به نقل از ایسنا «سعید کریمی» با بیان اینکه از فرودین تا پایان دی‌ماه امسال بیش از ۵۴۷ میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و امور عشایری استان پرداخت شده است، اظهار کرد: از این محل همچنین ۶ میلیارد ریال به ورزش و جوانان و ۲ میلیارد ریال به آموزش و پرورش استان پرداخت شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام افزود: مجموع این پرداخت‌ها در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۱۵۷ میلیارد ریالی داشته است.

کریمی خاطر نشان کرد: درآمدهای مالیاتی استان پس از وصول، به خزانه کشور واریز و مطابق با قانون برنامه بودجه، صرف امور جاری و عمرانی کشور مثل ساخت سد، جاده، پارک و … می‌شود.

وی همچنین درباره مالیات بر ارزش افزوده گفت: سازمان امور مالیاتی بر اساس ماده ۶ برنامه ششم توسعه کشور، عوارض موضوع ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده را به نسبت ۷۰ درصد شهرها و ۳۰ درصد روستاها و طبق شاخص جمعیت به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌کند.