پاسخ اتوبوسرانی ارومیه به اعتراض رانندگان
پاسخ اتوبوسرانی ارومیه به اعتراض رانندگان
رئیس سازمان مدیریت حمل بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: شهرداری یارانه حمایتی بصورت بلاعوض به رانندگان اتوبوس پرداخت می کند.

به گزارش آرمانشهر سعید آبادی گفت : شهرداری یارانه حمایتی بصورت بلاعوض روزانه ۲۰۰ هزار تومان  به رانندگان اتوبوس در دوران کرونا پرداخت می کند.

وی با اشاره به عدم فعالیت اتوبوس های بخش خصوصی ارومیه  در هفته جاری تصریح کرد: در سال ۸۶ اتوبوس های بخش خصوصی با ۱۷.۵درصد قیمت کارشناسی اتوبوس به بهره برداران خصوصی واگذار و ۸۲.۵درصد مبلغ اتوبوس توسط دولت پرداخت شد و قرار شد تا مدت ۱۰سال به شهروندان خدمات دهی کنند.

سعید آبادی با اشاره به اینکه تعداد اتوبوس های بخش خصوصی در حال حاضر ۲۹۰دستگاه است، اظهار کرد: تا شیوع کرونا مشکلی در روند خدمات دهی نبود و با کاهش مسافر و محدودیت ها ترددها در ایام کرونا و افزایش هزینه ها ، رانندگان با مشکل مواجهه شدند که شهرداری به منظور تامین و حمایت از این قشر و با مصوبه شورای شهر هرروز ۲۰۰هزار تومان برای هر دستگاه بعنوان یارانه حمایتی ایام کرونا تصویب و با اولویت و به صورت ماهانه به حساب بهره برداران اتوبوس های خصوصی واریز شد.

رئیس سازمان مدیریت حمل بار و مسافر شهرداری ارومیه خاطر نشان کرد: قبل از تیر ماه نیز چندیدن مورد کمک بلاعوض از سوی شهرداری  ، یارانه حمایتی ، تامین لاستیک به بهره برداران تخصیص یافت. 

سعید آبادی یاد آور شد: شهرداری ارومیه هیچ مشکلی بابت تمدید قرار داد با اتوبوس های بخش خصوصی ندارد و آمادگی دارد به مد ت ۵سال دیگر قرار داد با این بهره برداران منعقد کند و یارانه حمایتی ایام کرونا همان ۲۰۰هزار تومان روزانه را نیز تا تعیین نرخ کرایه جدید در سال آینده از سوی شهرداری به بهره برداران پرداخت کند و در هنگام تعیین نرخ جدید و براساس میزان درصد افزایش کرایه ها تصمیمات لازم برای نحوه برقراری حمایت ها مذکور اتخاذ کند.

وی ادامه داد: اگر به هر دلیلی بهره برداران اتوبوس های بخش خصوصی با  شرایط اعلامی را حاضر به تمدید قرار داد نباشند می توانند به اداره نظارت بر اتوبوس رانی مراجعه و تقاضای آزاد سازی اسناد را ارائه و بعد از طی مراحل قانونی و ابطال پروانه بهره برداری و اتوبوس رانی و حدف از سامانه یارانه ای و بیمه ای از چرخه حمل ونقل خارج شوند.

  • منبع خبر : ایسنا