همایش سرمایه‌گذاری شهرداری‌های آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
همایش سرمایه‌گذاری شهرداری‌های آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در مدیریت شهری در سالجاری خبر داد و گفت: در این همایش بسته‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها به سرمایه‌گذاران معرفی و اقدامات مربوط به تحقق سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها انجام خواهد شد.

مرتضی موحدنیا در جلسه‌ی بررسی موضوعات مربوط به شهرداری‌ها، اظهار کرد: دبیرخانه سرمایه‌گذاری مدیریت شهری با مسئولیت سازمان همیاری شهرداری‌های استان، در محل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شهرداری تبریز تشکیل شده و فرآیند تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری، آموزش کارکنان شهرداری‌ها و انجام امور اجرایی سرمایه‌گذاری در مدیریت شهری در آن انجام می‌شود.

وی در ادامه با تأکید بر رسالت شهرداری‌ها در توسعه اقتصادی شهرها و ارائه‌ی خدمات مناسب برای شهروندان و اشتغال‌زایی، گفت: برای تحقق این امر، شهرداری‌ها باید سالانه در طرح‌ها و پروژه‌های متعددی سرمایه‌گذاری و هزینه کنند که این هزینه‌ها با بودجه شهرداری همخوانی ندارد، بنابراین شهرداری‌ها باید از راه‌های قانونی، منابع مالی جدیدی از قبیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را برای اجرای پروژه‌ها یا طرح‌ها به کار گیرند.

موحدنیا به ارائه‌ی گزارشی از عملکرد اجرای پروژه‌ها و طرح‌های مشارکتی شهرداری‌ها با بخش خصوصی پرداخت و دستاوردهای مرتبط با این پروژه‌ها را که عمدتاً در شهرداری تبریز و شهرهای بزرگ استان از طریق قراردادهای مشارکتی اجرا شده است تشریح کرد.

به گزارش آرمانشهر، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی بر ضرورت برنامه‌ریزی مناسب برای افزایش مشارکت بخش خصوصی و مشارکت نهادهای مالی در تامین مالی و اجرای پروژه‌های مدیریت شهری و تسهیل امور مربوطه و جلوگیری از تکرار تجربه‌های ناموفق گذشته تاکید کرد و تحقق این مهم را مستلزم انجام برخی اقدامات دانست.