نگاه حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا می‌تواند الگوی رسانه‌ها باشد
نگاه حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا می‌تواند الگوی رسانه‌ها باشد
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تشریح عملکرد حضرت زینب (س) پس از واقعه عاشورای حسینی نسبت به روشنگری و رساندن پیام جهانی این حادثه، روز خبرنگار را گرامی داشت.

به گزارش آرمانشهر فارس، محمدجواد عسکری، رئیس کمسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با آرمانشهر روز خبرنگار را گرامی داشت و گفت: مصادف شدن روز خبرنگار امسال با عاشورای حسینی یک نقطه عطف در تقویم ملی ما محسوب می‌شود و آن اهمیتی که ما باید از واقعه عاشورا از جایگاه حرفه‌ای خبرنگاری در انعکاس واقعیت‌ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در دوران تاریخی ائمه معصومین به نقل از مورخان آن زمان خبرهایی مبنی بر محرومیت فضای رسانه در جامعه روایت می‌شود، ادامه داد: جامعه در گذر زمان پیشرفت می‌کند و در همه ابعاد توسعه می‌یابد اما نوع نگاه ما به رسانه اینکه زینبی باشد یا اموی و بر مبنای ناآگاهی نیز تفاوت بسیار قابل تامل در عملکرد رسانه‌ها در هر مقطع زمانی از تاریخ حتی امروز دارد.

عسکری در همین راستا با تاکید بر نقش‌آفرینی حضرت زینب (س) در زمینه روشنگری واقعی عاشورا، عنوان کرد: بانوی مکرم اسلام زینب (س) با نگاه عمیقی که به حادثه خونین عاشورا داشت توانست با ایثارگری و متعهد بودن به تکالیفی که داشت پیام جهانی قیام در برابر ظلم و ستم و تداوم حرکت‌های پیشین را در مسیر عدالت‌خواهی در جامعه طی کند و گفتمان عاشورا را که باید مکتب زیست شجاعانه و مدبرانه مسلمانان نامید را جهانی و فراگیر کند.

وی اقزود: بنابراین نگاه حاکم بر فضای رسانه باید مطلوب باشد و جامعه را به رشد و توسعه در همه ابعاد لازم برساند که الگوی حضرت زینب (س) می‌تواند محور فعالیت رسانه‌ها و خبرنگاران قرار بگیرد.

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه در دنیای امروز از یک جایگاه ویژه برخوردار شده است، گفت: می‌توان گفت سرنوشت بسیاری از ملت‌ها از جمله ملت شریف ایران اسلامی به عملکرد رسانه‌ها گره خورده است و در این زمینه بر این باوریم تقویت جامعه حرفه‌ای خبرنگاران در مسیر اهداف نظام اسلامی یک ضرورت جدی بوده که بایستی در سه قوه و تمامی ارکان حاکمیت نسبت به آن تدبیر کرد.

وی در پایان خواستار ارتقاء جایگاه و حقوق اجتماعی خبرنگاران شد و تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی آماده پذیرش هر گونه طرح و درخواستی مبنی بر حمایت از خبرنگاران است تا بتواند نسبت به سلامت جامعه در انجام وظایف خود متعهد باشد.

  • نویسنده : مریم شمالیان