نقش مهم دانشکده های کشاورزی در استقلال اقتصادی
نقش مهم دانشکده های کشاورزی در استقلال اقتصادی
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بر نقش مهم دانشکده های کشاورزی در استقلال اقتصادی کشور تاکید کرد.

به گزارش آرمانشهر فارس، ابراهیم عزیزی، نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز با تاکید بر اهمیت نگاه علمی در پیش بردن اهداف اقتصادی گفت: یکی از شعارهای بنیادین انقلاب اسلامی شعار استقلال است که نقش دانشکده های کشاورزی در استقلال اقتصادی کم نظیر است.

وی افزود: دانشکده های کشاورزی محتواهای خود را باید به روز کنند و تولید علم و ترویج فرهنگ کشاورزی همزمان با هم می تواند در توسعه اثر گذار باشد.

عزیزی اضافه کرد: امروز دانشکده های کشاورزی ما نیازمند یک آسیب شناسی است و باید دید که چرا برخی دانش آموخته های ما در این حوزه گاهی با آب و زمین بیگانه هستند.

رییس فراکسیون جنوب کشور مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: متاسفانه مشاهده می شود دانش آموخته های ما به جای کار و فعالیت در حوزه کشاورزی به دنبال شغل اداری هستند و این یک آسیب جدی است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد بر ترویج فرهنگ کشاورزی گفت: این مسئله رمز و راز استقلال اقتصادی ماست و انتظاری که از دانشکده های کشاورزی داریم این است که سمت و سوی آموزش های خود را به جهتی ببرند که دانش آموخته های ما پس از فارغ التحصیلی به صورت عملی ترویج کشاورزی را دنبال کنند و از کار کردن ترسی نداشته باشند.

وی ادامه داد: امروز برای حرف داشتن در معادلات جهانی استقلال اقتصادی یک امر مهم است و دانشکده های کشاورزی می توانند ما را به این هدف نزدیک کنند.

بازدید از دانشکده کشاورزی و نشست با مدیران دانشکده پایان بخش حضور عزیزی در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز بود و در ابتدای این نشست نیز رییس دانشکده کشاورزی گزارشی از مشکلات و نیازمندی های این دانشکده را ارایه کرد.