ناوگان حمل و نقل عمومی اردبیل نیاز به نوسازی دارد
ناوگان حمل و نقل عمومی اردبیل نیاز به نوسازی دارد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در آیین گرامیداشت هفته حمل و نقل عمومی گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی اردبیل نیاز به نوسازی دارد و تسهیلات و مشوق های لازم در این خصوص ارائه می شود.

به گزارش آرمانشهر ، سید کمال الدین میرجعفریان ۲۹ آذر با بیان اینکه ۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه تاکسی در شهر اردبیل روزانه ده‌ها هزار نفر از شهروندان را جابجا می کند، اظهار کرد: در چند سال اخیر اقدامی در جهت نوسازی تاکسی های درون شهری و اتوبوس های خط واحد انجام نگرفته است.

وی با اشاره به نقش حمل و  نقل عمومی در  کاهش ترافیک و آسیب های زیست محیطی خواستار توجه جدی شهرداری و راهداری و حمل و نقل استان در  بهسازی و زیبا سازی ایستگاه ها و ارائه تسهیلات و مشوق ها برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر و بار شد.

میرجعفریان در جمع رانندگان تاکسی در سازمان حمل و نقل شهرداری از تلاش این اتحادیه در خدمت رسانی به مردم قدردانی کرد و گفت: رانندگان تاکسی در سرمای سخت زمستان و در سوز گرمای تابستان از خدمت رسانی به مردم دریغ نکرده و خصوصا در سال‌های اخیر با شیوع ویروس کرونا تاکسیران های استان ایثار و جانفشانی کرده اند.

معاون استاندار اردبیل خواستار توجه جدی شهرداری و سازمان حمل و نقل به معیشت و رفاه رانندگان و ارائه خدمات مطلوب و در شان آنان شد.

همچنین معاون استاندار اردبیل با حضور در ترمینال مسافربری اردبیل و شرکت حمل و نقل بار در سه راهی کورائیم هفته حمل و نقل عمومی را تبریک و با اهدای شاخه گل از رانندگان و فعالان این عرصه قدردانی کرد.

میرجعغریان در جمع رانندگان حمل و نقل عمومی بار بیان کرد: رانندگان کامیون‌ها چه در دوران دفاع مقدس و چه در زمان پس از جنگ همواره در دفاع از کیان اسلامی جانفشانی کرده و شهدای بسیاری را تقدیم کرده اند.

وی تصریح کرد: در سال ۱۳۶۲ در جریان انباشته شدن انبارهای بنادر کشور از کالاهای مورد نیاز مردم در بحبوحه جنگ تحمیلی، این رانندگان کامیون ها بودند که با یک اشاره حضرت امام خمینی (ره) طی حرکت حماسی اقدام به خالی کردن بنادر نمودند.

وی با ابراز تاسف از بروز برخی مشکلات در حوزه حمل و نقل در سایه تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار جهانی، بر پیگیری و دستور رفع بخشی از مشکلات و نارسایی‌های این حوزه قول مساعد داد.

  • منبع خبر : ایسنا