مقدمات انتخاب پیمانکار برای آغاز عملیات اجرایی حداقل ۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن
مقدمات انتخاب پیمانکار برای آغاز عملیات اجرایی حداقل ۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن
جلسه هفتگی پیگیری و نظارت اقدامات انجام گرفته در حوزه طرح نهضت ملی مسکن در سطح شهرهای جدید با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش آرمانشهر ، به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در جلسه هفتگی پیگیری و نظارت اقدامات انجام گرفته در حوزه طرح نهضت ملی مسکن در سطح شهرهای جدید که از طریق ویدئو کنفرانس با حضور اعضای هیئت مدیره و مدیران کل شرکت مادر و مدیران عامل شرکت های تابعه برگزار شد با تأکید بر اینکه در این دوره برنامه مربوط به حوزه مسکن در کل کشور بر مبنای طرح جهش تولید بوده و همواره از سوی وزارت خانه مورد پیگیری قرار می گیرد گفت: شهرهای جدید باید همانند طرح اقدام ملی که در دوره قبل آغاز و به مرحله اجرا رسید باید در طرح نهضت ملی نیز عملکرد خوبی داشته باشند، چراکه با وجود استقبال خوب مردم در ثبت نام این طرح، انتظار از ما در تحرک بیشتر و ارائه برنامه ریزی دقیق بالاتر می رود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تأکید کرد: در این راستا شهرهایی که شرایط آغاز عملیات آماده سازی و ساخت واحدهای مسکونی را به طور همزمان ندارند، هر چه سریعتر این مراحل را به صورت جداگانه آغاز و گزارش آن را به طور دقیق و منظم به شرکت مادر اطلاع دهند.
طاهرخانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مجموعه شهرهای جدید باید طبق برنامه ریزی و تقسیم بندی انجام شده هرچه زودتر مقدمات انتخاب پیمانکار برای آغاز عملیات اجرایی حداقل ۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی را انجام دهد گفت: تمامی شهرها به سرعت وضعیت متقاضیان ثبت نام شده را ساماندهی کرده و مراتب را به شرکت مادر گزارش دهند.
این مقام مسئول اضافه کرد: در حال حاضر قیمت های ساخت و ساز نهایی شده و مدل اجرایی مناسبی در حال قطعی شدن است که تلاش داریم پیش از پایان فرایند ثبت نام و ارزیابی آن را اعلام کنیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه سخنان خود بر پیگیری جدی قراردادهای مشارکت مدنی با بانک در تمامی شهرهای تابعه تأکید کرد و افزود: خوشبختانه در همه استان ها عموم استانداران با توجه به برگزاری جلسه شورای عالی مسکن و تأکیدات رئیس جمهور در کمک به پیشبرد پروژه توجیه هستند و در این مرحله شهرهای جدید هستند که باید بتوانند به بهترین حالت از ظرفیت ایجاد شده استفاده کنند.
وی همچنین بار دیگر خطاب به شهرهای کوچک و نیازمند گفت: این شهرها موظف به ایجاد جذابیت در استقبال از شهروندان برای ثبت نام در طرح نهضت ملی و سکونت در شهرهای جدید هستند، این طرح فرصت مناسبی برای پیشرفت و ارتقای جمعیت پذیری در این مناطق خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی پس از بررسی آخرین وضعیت پروژه های مسکونی به تفکیک شهرهای جدید در پایان یادآور شد: از تمامی شرکت های تابعه تقاضا دارم با توجه به تعداد بالای پروژهای نیمه تمام در شهرها و نبود منابع مالی لازم برای اتمام آن ها، در آغاز پروژه های جدید به حجم منابع مورد نیاز توجه کرده و پروژه های با پیشرفت بیشتر را نیز برای افتتاح و بهره برداری در دهه مبارک فجر در اولویت قرار دهند.