معاون شهردار تهران: بیشترین درخواست مردم از شهرداری در حوزه خدمات شهری است
معاون شهردار تهران: بیشترین درخواست مردم از شهرداری در حوزه خدمات شهری است
معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران گفت که بیشترین درخواست مردم از مدیریت شهری پایتخت در حوزه خدمات شهری است.

به گزارش آرمانشهر ، حسین نظری در بیست و ششمین جلسه شورا گزارشی درباره طرح تحول در نگهداشت شهر ارایه کرد و گفت: دستورالعمل طرح تحول نگهداشت شهر توسط شهردار تهران در تاریخ ۲۵ مهرماه توسط شهردار تهران ابلاغ، ۸ آبان برای اجرا به مناطق ابلاغ و اجرای آن از ۲۲ آبان آغاز شد.
معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران درباره داده های وارد شده به تفکیک معضلات و مشکلات احصا شده و اعلام شده از سوی مردم در سامانه ۱۸۸۸ و ۱۳۷ بیان کرد: در این سامانه ها  سهم داده های ثبت شده مربوط به هر معاونت متفاوت است که ۵۶/۴ درصد سهم معاونت خدمات شهری، ۸/۶ درصد سهم معاونت فنی و عمرانی، ۸/۸ درصد سهم معاونت شهرسازی و معماری، ۹/۱ درصد سهم معاونت حمل و نقل و ترافیک و  ۱۷/۱ درصد سهم معاونت امور اجتماعی و فرهنگی است.
نظری ادامه داد: مجموع داده های ثبت شده مربوط به معاونت های شهرداری تهران در سامانه ۱۸۸۸ و ۱۳۷،  ۳۴ هزار و ۳۴۸ داده است که حوزه خدمات شهری با ۱۹۳۶۶ داده بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.
او درباره پراکندگی داده های سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ در سطح مناطق به ترتیب اکثریت داده ها گفت: بیشترین داده ها در حوزه خدمات شهری در مناطق ۲، ۱۵ و ۱۸ است. حوزه فنی و عمرانی در مناطق ۴ و ۱۶، حوزه حمل و نقل ترافیک در مناطق ۱، ۴، ۶، ۱۵، ۹ و ۲۱، حوزه امور اجتماعی و فرهنگی در مناطق ۱، ۱۱ و ۱۸ و حوزه شهرسازی و معماری در مناطق ۱، ۱۰ و ۲۱ بیشترین میزان داده را به خود اختصاص داده اند.
معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران درخصوص اهم خدمات انجام شده درحوزه خدمات شهری و محیط زیست عنوان کرد: نطافت و شستشوی مخارن و زیر مخزنی، تامین روشنایی نقاط بی دفاع شهری، لایروبی انهار روبسته و کانال ها و حذف زوائد فیزیکی از مهم ترین اقدامات انجام شده در حوزه خدمات شهری است.
نظری ادامه داد: در حوزه امور اجتماعی و فرهنگی هم شناسایی و ساماندهی کودکان زباله گرد،شناسایی و ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر و نظارت بر نگهداشت اماکن، فضاها و بناهای ورزشی از مهم ترین اقدامات انجام شده توسط این معاونت است.
او عنوان کرد: در حوزه حمل و نقل و ترافیک، لکه گیری آسفالت و ساماندهی جدول ها، هم سطح سازی دریچه ها و رفع نواقص علائم ترافیکی از اقدامات مهمی است که این معاونت‌ انجام داده است.
معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در ادامه بیان کرد: رفع نقص حصارهای کارگاهی، جمع آوری سد معبر ساختمانی و پاکسازی حاشیه کارگاه های ساختمانی از اهم اقدامات حوزه شهرسازی و معماری است.
نظری درباره مراحل فرآیند ارزیابی طرح تحول نگهداشت شهر ذکر کرد: اخذ گزارش از میزان رضایت شهروندی در سامانه های نظارت مردمی ۱۳۷ و ۱۸۸۸، بررسی میدانی و مصاحبه با معتمدین محلات و شورایاری ها، نظارت و کنترل عملیات اجرایی و تحولات خدمات ارائه شده در سطح شهر توسط ناظرین شهرداری و درنهایت تحلیل و جمع بندی کلیات طرح و رفع نواقص احتمالی مراحلی است که در این طرح طی می شود.
او با بیان اینکه اعتبارات نگهداشت شهر در مناطق ۲۲ گانه در سال ۱۴۰۰، ۲ هزار و ۱۰ میلیارد تومان است، گفت: سهم معاونت فنی و عمرانی از اعتبارات ۳۹ درصد، معاونت خدمات شهری و محیط زیست ۲۹ درصد، معاونت حمل و نقل و ترافیک ۲۱ درصد، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی ۹ درصد و سهم معاونت شهرسازی و معماری ۲ درصد است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری شهر