مطالعات طرح های توسعه ارومیه بر محور شهرهوشمند خواهد بود
مطالعات طرح های توسعه ارومیه بر محور شهرهوشمند خواهد بود
شهردار ارومیه با اشاره به اینکه خدمات مدیریت شهری برای رضایت مردم باید به صورت الکترونیکی ارائه شود، گفت: مطالعات طرح های توسعه ارومیه بر محور شهرهوشمند خواهد بود.

به گزارش آرمانشهر ، حسین مهدی زاده در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری شش‌جانبه همکاری مشترک در ارومیه، شهرهوشمند را یکی از الزامات مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: در سیاست ها و برنامه های کاری  باید به طرف این مهم حرکت کرد.

وی با بیان اینکه ارایه خدمات مدیریت شهری به صورت الکترونیک منجر به تحقق شهرهوشمند می شود، اضافه کرد: ارائه خدمات نوین و هوشمند جزو سیاست های های کاری مدیریت شهری است.

شهردار ارومیه امضای تفاهم نامه همکاری شش جانبه را برای شهر ارومیه  یک اتفاق مثبت عنوان کرد و ادامه داد: هم افزایی در این حوزه، منجر به تحقق شهر هوشمند شده و اعلام می کنیم که شهرداری ارومیه همواره در کنار دستگاه های اجرایی مرتبط جهت پیشبرد امور در این راستاست.

مهدی زاده با اشاره به پروژه فیبر نوری شهرداری ارومیه اظهار کرد: نهادها و حوزه های مختلف به عنوان یک پتانسیل به پروژه فیبر نوری شهرداری نگاه کرده و خواهان بهره برداری از آن هستند و ما هم از آنها استقبال می کنیم.

وی بیان کرد: تمام تلاش های مدیریت شهری ارومیه بر آن معطوف شده که ارائه و اخذ خدمات در بستر الکترونیک در یک فضای شفاف و رقابتی و با طی مراحل قانونی انجام  شود.

وی گفت: حرکت به سمت شهر الکترونیک و هوشمند بخش اعظمی از تردد های شهری  را مدیریت و کاهش ترافیک را رقم می زند.

تفاهم نامه شش جانبه با حضور شهرداری ارومیه، مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه، اداره کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات آذربایجان غربی، پارک علم و فناوری، سازمان نظام صنفی رایانه ای آذربایجان غربی و شتاب دهنده آرکاپ جهت استفاده مطلوب از ظرفیت ها و توانایی های موجود برای ایجاد مرکز نوآوری فناوری ارتباطات به امضا رسید.

این توافق‌نامه برای ایجاد مرکز نوآوری جهت حمایت از کسب و کارهای نوپا با اهداف توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط از طریق حمایت از فعالیت واحدهای فناوری نوپا در زمینه ICT ، ایجاد زمینه های کارآفرینی، حمایت از نوآوری و توسعه مشاغل مرتبط، بستر سازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه ICT، ارایه خدمات شتاب دهی به استارت آپ ها و تیم های حوزه ICT، برگزاری رویدادهای تخصصی و فراگیر استانی،تولید و توسعه محصولات و خدمات ICT  قابل عرضه به بازار و ورود فناوران این حوزه به مراکز رشد و پارک علم و فناوری طبق برنامه مدرسه کسب و کار و سایر برنامه های مدون بصورت فصلی امضا شد.

  • منبع خبر : ایرنا