مصارف زنجان در بودجه سال آینده ۸ هزارو ۴۲۷ میلیارد تومان است
مصارف زنجان در بودجه سال آینده ۸ هزارو ۴۲۷ میلیارد تومان است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: جمع نیازهای کل مصارف این استان در لایحه بودجه سال آینده هشت هزارو ۴۲۷ میلیاد تومان اعلام شده که یک‌هزارو ۶۴۰ میلیارد تومان آن اعتبارات استانی و ۶ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان ملی است.

به گزارش آرمانشهر ، رامین میرزایی روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با موضوع تبیین لایجه بودجه سال آینده افزود: بر این اساس میزان اعتبارات جاری و هزینه ای استان ۲۱ درصد و عمرانی ۴۸ درصد نسبت به سال جاری رشد دارد.

وی با اشاره به تفاوت های بودجه سال آینده با امسال اضافه کرد: در بودجه سالجاری اقتصاد و بودجه ریزی هر کدام کار خود را انجام می داد که این روند در بودجه سال آینده کاملا تغییر کرده است بطوریکه اقتصاد و بودجه به هم متصل شده اند.

این مسوول ادامه داد: فرمانداران، مدیران دستگاههای اجرایی و معاونان آنان افرادی که در زمینه توسعه فعالیت می کنند باید خود را به سلاح اقتصاد تجهیز کنند و این مهم اهمیت بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه این سازمان مبتنی بر بودجه سال آینده برنامه محور حرکت خواهد کرد، اظهار داشت: دیگر، پروژه محوری در دستور کار نیست، این در حالی است که طی سالهای گذشته بصورت مستمر به ” پروژه” فکر شد و باید با این موضوع خداحافظی کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان ادامه داد: این سازمان اقتصاد کلان کشور را در ۵۰ سال گذشته مورد آسیب شناسی قرار داده است و با توجه به موارد احصا شده چاره ای بجز تغییر  ریل سیاست گذاری های مالی و ساختاری بودجه را نداریم.

وی اظهار داشت: آسیب هایی در حوزه اقتصادی از قبیل میانگین رشد اقتصادی کشور در بحث سرانه تولید ناخالص، رشد سرمایه ناخالص، عدم تعادل در تولید ناخالص بین استان ها، مبحث تورم و کاهش جمعیت فعالیت اقتصادی و ضریب جینی وجود داشته است.

میرزایی ادامه داد: این مسائل موجب شده است تغییر ریل سیاست گذاری در سیاست های مالی و اصلاح ساختار بودجه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ انجام گیرد.

وی با بیان اینکه بودجه سال آینده سه محور اساسی رشد اقتصادی و ارتقا بهره وری که منجر به تولید اشتغال خواهد شد را در بر می گیرد، گفت: محور دوم عدالت محوری است که بات اقتصادی و ارتقای کیفیت بودجه ریزی را شامل می شود.

میرزایی خاطرنشان کرد: باید برای رشد اقتصادی ۸.۷ درصدی تعیین شده سال آینده استان توجه کرد که طبق اعلام استاندار سهم بخش خدمات افزایش خواهد یافت که به همین منظور کار گروهی تشکیل شده است.

  • منبع خبر : ایرنا