مدیران راه و شهرسازی و حمل و نقل جاده‌ای فارس به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد
مدیران راه و شهرسازی و حمل و نقل جاده‌ای فارس به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد
نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت استیضاح وزیر راه و شهرسازی، به دلیل ترک فعل در حل مشکلات مربوط به محورهای مواصلاتی از معرفی مدیران خاطی این وزارتخانه در استان فارس به دستگاه‌ قضایی خبر داد.

به گزارش آرمانشهر محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست و نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه پیگیری‌های خود در زمینه مشکلات متعدد محورهای مواصلاتی، اعلام کرد: در راستای دفاع از حقوق مردم، به دلیل عدم انجام تعهدات و وظایف قانونی دستگاه‌های اجرایی، خواستار برخورد جدی با مسئولان خاطی هستیم.

این نماینده مردم در خانه ی ملت اضافه کرد: متاسفانه هر روز باید شاهد تلفات جاده‌ای به دلیل ضعف عملکردی مسئولان باشیم که در ایام نوروز و همچنین روزهای اخیر نیز تعداد قابل توجهی از شهروندان در تصادفاتی که اتفاق افتاد، مصدوم یا متاسفانه فوت شدند.

وی با اشاره به گفتگوی اخیر خود با استاندار فارس در این زمینه گفت: طی صحبت‌هایی که با استاندار انجام گرفت مشخص شد که ترک فعل و عدم انجام تعهدات قانونی مسئولان اداره‌کل راه و شهرسازی فارس و همچنین اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان نیز مورد قبول ایشان بوده و به همین دلیل این موضوع در دستگاه‌های ذیصلاح بررسی خواهد شد.

عسکری با تاکید بر اهمیت استیضاح وزیر راه و شهرسازی در این رابطه اظهار داشت: هفته آینده استیضاح وزیر راه و شهرسازی کلید خواهد خورد و مقام عالی این وزارتخانه باید توضیحات لازم را در زمینه عدم انجام تعهدات و وظایف قانونی خود نسبت به رفع مشکلات موجود محورهای مواصلاتی استان فارس به نمایندگان مجلس ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: همانطوری که استاندار فارس هم این مسئله، مبنی بر مقصر بودن وزارت راه و شهرسازی را پذیرفتند در اولین فرصت، مدیران‌کل راه و شهرسازی و همچنین راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس به دستگاه‌ قضایی معرفی خواهند شد.

  • نویسنده : منصوره خسروبیگ
  • منبع خبر : آرمانشهر فارس