متروی کرج، طرح پانزده ساله در انتظار کمک‌های ملی
متروی کرج، طرح پانزده ساله در انتظار کمک‌های ملی
شهردار کرج درباره این طرح گفت: متروی کرج در حال انجام است اما مورد دلخواه بنده نیست زیرا مشکلات مالی در این طرح وجود دارد

به گزارش آرمانشهر ، حدودا پانزده سال پیش بود که احداث قطار شهری در شورای شهر کرج مصوب و آغاز شد.

طرحی که پیش بینی می شد تا پایان آن دوره از شورا به بهره برداری برسد تا سال ها به شعارهای انتخاباتی کاندیداهای مجلس و پارلمان شهری تبدیل شد تا این که در دوره پنجم شورای شهر کرج، بیشترین بلوف ها راجع به آن به میان آمد و تاریخ افتتاح آن بارها اعلام شد اما این طرح با هزینه های میلیاردی تا کنون برزمین مانده است.

مصطفی سعیدی سیرائی، شهردار کرج درباره این طرح گفت: متروی کرج در حال انجام است اما مورد دلخواه بنده نیست زیرا مشکلات مالی در این طرح وجود دارد.

او افزود: امیدواریم در آینده با حمایت استاندار جدید در استفاده از اعتبارات استانی و ملی بتوانیم از این طرح بهره برداری کنیم.

شهردار فردیس گفت: طی یک ماه گذشته سه یا چهار جلسه درخصوص متروی کرج برگزار شد.

او افزود: منتظر یک صورتجلسه استانی هستیم که بر اساس آن باید چهار و پنجاه میلیارد تومان به قطار شهری تزریق می شود تا پیمانکار بتواند کار خود را با سرعت بیشتری ادامه بدهد.

سعیدی سیرائی گفت: ساخت و ساز غیرمجاز از مشکلات همه شهر ها است؛ درحاشیه شهر به علت مشکلات اقتصادی و در مراکز شهر توسط افراد خاص برای سودهای کلان انجام می شود که همت ما برای جلوگیری بر آن است.

او با اشاره به وقوع آبگرفتگی ها در پی بارندگی، افزود: بعضی از کلکتورهای ما هنوز تکمیل نشده است و پیمانکاران مشغول اجرای طرح آن هستند؛ مشکلات فنی در شهر باعث تشدید آبگرفتگی ها می شود.

شهردار کرج گفت: تبدیل وضعیت ایثارگران دارای شرایط خاص و بودجه آن محدود است.

او افزود: برنامه ما این است که مراحل صدور پروانه ساخت و پایان کار تسهیل شود.

سعیدی سیرائی در واکنش به انتقاد شهروندان به اجرای طرح جمع آوری سبدهای زباله در مدیریت قبلی شهر، گفت: از همه شهروندان عزیز عذرخواهی می کنم سعی ما بر این است که سر هر کوچه ای سطل زباله مکانیزه قرار دهیم.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان