مانورهای جمع‌آوری زباله اگر صرفا نمایشی باشد، نتیجه قابل قبول را نخواهد داشت
مانورهای جمع‌آوری زباله اگر صرفا نمایشی باشد، نتیجه قابل قبول را نخواهد داشت
رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان گفت: برگزاری مانورهای جمع‌اوری زباله در سطح شهر از جمله اقدامات مطلوب در جهت پاکیزگی شهری است و لیکن اگر این حرکت صرفا نمایشی باشد نتیجه قابل قبول را در پی نخواهد داشت.

به گزارش آرمانشهر ، حسن سپاهی در گفت وگویی افزود: برای اینکه مردم شهر در محیطی آرام بخش و خوشایند زندگی کنند، باید شهری زیبا و عاری از زباله داشته باشند.

وی ادامه داد: داشتن شهری پاکیزه، مستلزم همکاری و مشارکت مردم با مجموعه شهری است‌.

سپاهی گفت: نظافت شهری با برنامه‌ریزی دقیق، منسجم، نظارت مستمر و در کنار قرار دادن تمامی ظرفیت‌ها امکان پذیر است، از سوی دیگر می‌طلبد مجموعه شهرداری اهتمام ویژه نسبت به تنظیف شهری داشته باشد.

وی نظارت بر اجرای امورات با استفاده از سیستم GPS بر روی ماشین آلات حمل زباله و بهره گیری از ظرفیت رسانه‌ها، مردم محله، علما، گروه‌های جهادی و بسیج، شورایاران ، معتمدین و ریش سفیدان و… از جمله موارد مهم جهت فرهنگ سازی و نظافت شهری بیان کرد.

این مقام مسئول به برگزاری مانورهای ضربتی جمع آوری زباله در سطح شهر اشاره کرد و گفت: برگزاری مانورهای جمع‌اوری زباله در سطح شهر از جمله اقدامات مطلوب در جهت پاکیزگی شهری است و لیکن اگر این حرکت صرفا نمایشی باشد نتیجه قابل قبول را در پی نخواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان بیان کرد: می‌طلبد سازمان فرهنگی شهرداری در کنار این مانورها و در راستای رسالت خود مبادرت به نصب بنر، تراکت‌های تبلیغاتی درب منازل بویژه حاشیه شهر منازل کند، همچنین از ظرفیت امامان جماعت، معتمدین، بزرگان، بسیج، گروههای جهادی با رویکرد جلب مشارکت مردم، استفاده شود.

  • منبع خبر : ایسنا