لزوم رفع چالش های شهر کوپن فارس / تصویب بودجه میلیاردی
لزوم رفع چالش های شهر کوپن فارس / تصویب بودجه میلیاردی
شهردار کوپن گفت :نبود مطالعات دقیق برای طرح هادی ، نبود منبع درآمد پایدار ، وابستگی به کمک های ناچیز دولتی و ... از جمله چالش های این شهر است که با کمک شهرداری و شورای شهر امیدواریم مشکلات را گره گشایی کنیم.

به گزارش آرمانشهر شهردار شهر کوپن استان فارس با بیان به تصویب بودجه در سال جدید ،گفت : لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شهر کوپن توسط شورای این شهر تصویب و جهت تصویب نهایی به کمیته تطبیق شورا ارسال شد.
احسان مقدم در گفت و گو با خبرنگار آرمانشهر با اشاره به اینکه لایحه بودجه تصویب شده است ، افزود : بودجه سال جدید این شهر معادل ۴میلیارد تومان است که ۶۰۰میلیون تومان افزایش یافته است .
او در ادامه سخنان خود عنوان کرد : بودجه تصویب شده در چارچوب قانون اجرایی خواهد شد و این موضوع خود بیانگر فصلی جدید در خدمت رسانی به مردم است .
مقدم بیان کرد : هدف همه ما خدمت رسانی به مردم است و همه اعضا شورای شهر و شهرداری با تلاش شبانه‌روزی برای رفع مسائل شهر و شهروندان فعالیت می کنند .
شهردار کوپن با بیان به بودجه تصویب شده در بخش های مختلف ،اضافه کرد : هزینه ها به تمامی بخش های عمرانی و جاری تعلق می گیرد.
مقدم در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شورای دوره ششم شهر کوپن تعامل بسیار خوبی با مجموعه شهرداری دارد ،اظهار کرد : مجموعه مدیریت شهری در دوره جدید آبروی خود را برای مردم این شهر گذاشته و در جهت حل مشکلات مردم تلاش می کند .


او با بیان به اینکه چالش های زیادی وجود دارد ،افزود : طرح هادی شهر کوپن که فاقد مطالعات دقیق و نقشه برداری اصولی بوده و مشکلات فراوانی برای ما به وجود آورده است ، همچنین نبود منبع در آمد پایدار و وابستگی زیادبه کمک های ناگزیر دولتی ،مشکل تملک حریم جاده اصلی و ساماندهی آن ،نامشخص بودن خروجی آب های سطحی این شهر ،نبود چاه و آب مناسب جهت فضای سبز و عدم همکاری ادارات ذی ربط و معوقات حقوق نیروهای شهرداری و بدهی های پیشین از جمله چالش های این شهر است .


به گفته این مقام مسئول جلب اعتماد مردم با انجام فعالیت های عملی ، عدالت محوری و تبعیض زدایی از قوم گرایی و طایف گرایی به کار مانده از دوره های قبل در حوزه مدیریت شهری از جمله فعالیت ها برای حل مشکلات و به دست آوردن مردم انجام شده است.

مقدم در پایان به تکمیل پروژه های نیمه تمام اشاره کرد و افزود : ساماندهی حاشیه جاده اصلی ،توجه ویژه به سیما و منظر شهر به خصوص ساخت آلمان های شهری ،ایجاد منبع در آمد پایدار ، پیگیری بحث مربوط به چاه آب جهت آبیاری درختان و فضای سبز شهری ، تهیه زمین و آماده سازی جهت احداث ساختمان شهرداری ، پیگیری احداث پارک کوهستانی سورنا در وردی شهر و خرید ماشین زباله از جمله فعالیت ها است .

  • نویسنده : منصوره خسروبیگ
  • منبع خبر : آرمانشهر فارس